Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli hem uyardı hem öneride bulundu!

01.06.2013 02:17
MHP Lideri Bahçeli, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylardan Hükümeti sorumlu tuttu.
  • Bahçeli, Taksim Gezi Parkı 'ndaki olaylar için, iktidarın siyasi hedeflerine ulaşmak için olayları tırmandırdığını ileri sürdü.
  • 3. köprüde "Yavuz Sultan Selim" yerine "Sultan Alparslan" ismini önerdi.

Devlet Bahçeli Taksim'deki gerginlikten Hükümeti sorumlu tuttu. "Şiddet kullanmak doğru değil" dedi. 

 
Bahçeli: "Bu gezi parkında başka bir görüşü savunmuş olabilir. Ancak siyasi iktidar emniyet aracılığı ile aşırı derecede şiddet kullanmaya devam etmesi doğru değildir. "
Bahçeli'ye göre olayların bu noktaya gelmesi AK Parti 'nin bilinçli seçimi:
"Özellikle de sabaha karşı bu eylemlerin yapılmış olması gerilim stratejisi ile siyasi hedeflere ulaşma noktasında siyasi gücün bir oyunudur. Bu oyuna düşmemek lazım."
 
Bahçeli, 3. Köprüye isim tartışmalarını da değerlendirdi. Köprünün yapılmasını "faydalı bir eylem" olarak yorumlayan Bahçeli, köprüye "Yavuz Sultan Selim" ismi verilmesinden memnun olmadı. 
 
Bahçeli:  "İsimlerin seçimi bazı çevreleri tahrik, kışkırtma provoke edecektir. İyi düşünmek lazım. Bu sebeple isim ısrarını sürdürmek suretiyle bazı tarihteki olayları bu güne taşıyıp bir kargaşaya sebebiyet verecek davranışlardan uzak durmak gerekir."
 
Birinci köprüyü Cumhuriyet'in ikinci köprüyü ise Osmanlı'nın temsili olarak gören Bahçeli, 3'üncü köprünün Selçukluları temsil etmesini istedi.
 
MHP Lideri Bahçeli: "3. Köprü Osmanlı'nın olsun diye düşünürüm, onun için 1071'e karşı sempati diyen Erdoğan'ın Sultan Alparslan demesinde mahsur görmem."
 
Bahçeli, CHP'nin seçim barajını yüzde 3'e düşürme teklifi için ise temkinli konuştu. Konunun ayrıntıları netleşince kararlarını vereceklerini belirtti. 
Bu haber toplam 2480 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri