Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli ile Kılıçdaroğlu'nun liderlik farkı

28.04.2011 12:21
MHP lideri Bahçeli, seks kasedi çıkan 2 Genel Başkan Yardımcısını aynı gün görevden alırken, Kılıçdaroğlu seks kasedi çıkan Hamzaçebi'ye bir yıldır dokunamadı.

MHP lideri Bahçeli, seks kasedi çıkan 2 Genel Başkan Yardımcısını aynı gün görevden alırken, Kılıçdaroğlu seks kasedi çıkan Hamzaçebi'ye bir yıldır dokunamadı.

Siyasette dün yaşanan son kaset skandalı MHP'yi vurdu. Ancak MHP lideri Bahçeli kasedin yayınlanmasının üzerinden daha bir gün geçmeden akşam saatlerinde skandala neden olan 2 Genel başkan Yardımcısını görevden aldı ve milletvekili adaylıklarını da iptal etti.

KILIÇDAROĞLU CHP'Lİ HAMZEÇEBİ'YE DOKUNAMADI!

Bahçeli'nin takdir edilen bu davranışı akıllara CHP'de 2010 yılının Ağustos ayında yaşanan kaset skandalını getirdi. O günlerde bir paylaşım sitesinde yayına konulan yatak odası videosunda, CHP Trabzon Milletvekili ve Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, bir kadın ile birlikte görülüyordu.

'Brütüs' skandalı olarak adlandırılan söz konusu skandal, o günlerde büyük tepkilere neden olmuş ve Hamzeçebi, istifa etmek yerine görüntülerde yer alan kadın olduğu iddia edilen Safiye Küçük'e 'kişisel zaafiyetini kullanarak komplo kurduğu” iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. (ayrıntısı için tıklayınız)

KILIÇDAROĞLU TEPKİSİZ KALDI

Deniz Baykal'ın benzer bir seks kasedinin yayınlanmasının ardından CHP Genel başkanı olan ve hakkında 'kasetle o koltuğa oturduğu' şeklinde iddialar ortaya atılan Kılıçdaroğlu, Hamzaçebi'nin kaset skandalına sessiz kalmayı tercih etti. Hamzaçebi hakkında herhangi bir işlem dahi yapmayan Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde açıklanan milletvekili aday listelerinde de Hamzaçebi'yi tekrar aday olarak gösterdi.

BAHÇELİ'NİN ANINDA MÜDAHALESİ TAKDİR TOPLADI

CHP'de yaşanan bu seks skandalının ardından bu kez benzer bir seks skandalı da MHP'de patlak verdi. MHP Genel Başkan Yardımcıları Adana Milletvekili Recai Yıldırım ile Kırşehir Milletvekili Metin Çobanoğlu'nun kadınlarla seks görüntüleri dün internete düştü. MHP'de şok etkisi yaratan olayın ardından MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun aksine aradan daha bir gün geçmeden skandala neden olan 2 Genel başkan Yardımcısını görevden aldı.

Bir yıl arayla yaşanan birebir aynı iki olay karşısında Bahçeli'nin anında olaya el koyarak gereğini yapması hem siyasette hem de kamuoyunda büyük takdir toplarken, Kılıçdaroğlu'nun 1 yıl önce yaşanan skandalın ardından hiçbir işlem yapmaması ve üstüne bir de Hamzaçeb'yi tekrar aday yapması anlamlı bulundu.

ROTAHABER 

Bu haber toplam 1804 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri