Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli İmralı Görüşmelerine Sert Çıktı

08.01.2013 11:46
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin haftalık grup toplantısında konuştu.

 

Devlet Bahçeli, 2013 yılının ilk parti grubu konuşmasında İmralı görüşmelerine çok sert çıktı. Başbakan Erdoğan'a ağır sözlerle yüklenen Bahçeli; İbrahim Tatlıses, Hasan Cemal, Cengiz Çandar'ın isimlerini de anarak BDP'li vekillerin Öcalan'a ziyaretine tepki gösterdi.

Bahçeli, 'Madem İmralı'ya ziyaret sıklaşmıştır, terörist başına gitmek kutsallaşmıştır o İmralı teröristi sizin olsun. Biz de Silivri'ye gidip terörle mücadeledede muazzam bir görev yapmış İlker Başbuğ'la en kısa sürede kucaklaşacağız.' diye konuştu.

Hükümet geride kalan 1 yılı tamamen günübirlik meselelerle geçiştirmiştir. AKP kendisine verilen demokratik krediyi cebine doldurmak için fırsat görmüştür. Türkiye'nin milli çıkarlarını ucuz siyaset malzemesi yapma girişimleri hız kazanmış, ytasama yürütme ve yargı arasındaki çekinme sıklaşmıştır.

Bu yılın ilk haftasındaki PKK havariliğindeki heves 2013'ün nasıl geçeceğinin sinyalini vermiştir. Tüm vatandaşlarımızın yeni yılını bir kez daha kutluyorum.

Milletimizi ilgilendiren her meselenin siyaset tarafından imkan ve kaynakların gözetilerek makul bir çözüm yoluna ulaştırılması gerekmektedir. AKP PKK İmralı arasında kurulan diyalog ve müzakere köprülerinin yeni yılla birlikte başlaması üzerine bu değerlendirmelerimizi paylaşmayı umuyoruz.

Dürüstlükten yoksun, idealden mahrum siyasi yönetimler milletimizin hak ettiği seviyelere gelmesine katkı vermemişlerdir. AKP hükümetinin tehlikeli yol geride bıraktığımız tüm olumsuzluklardan çok daha keskin sonuçlara yol açmaktadır. Etrafı ateşle çevrilmiş, kara ve ara bir dönemden geçen Türkiye millet olarak çok ciddi beka sorunuyla karşı karşıyadır. Türkiye'nin milli varlığı tehlikededir. Ülkemizi etnik tuzakların içine çekmek isteyen küresel oyunların AKP'yle başını kaldırıp inisiyatif elde ettiği anlaşılmaktadır.

İşbirlikçiler sıra sıra dizilmiş, emperyalizmin uşakları saf saf hizalanarak AKP'de buluşmuştur. 1919'lu yıllardaki milli kuvvet üç hilalde canlanmıştır.

Türkiye'nin yıkılması için atılan yıkım yolunda PKK dayatmalarının hayata geçirilmesi için psikolojik ortam hazırlanacak ve idari ve hukuki düzen hayata geçirilecektir. İmralı canisinin hapishane koşullarının iyileştirilmesi gündeme gelecek. Kanun değişikliği gerektiren konularda değişiklikler yapılmaya çalışılacaktır. 3. aşamada Anayasal değişikliğe gidilecek ve üniter yapı bozulacaktır. Türk milli kimliğinin değişmesi ikinci bir dilin eğitim dili haline gelmesi, AB yerel yönetimler özerklik şartının hayata geçirilmesiyle federasyona geçirilmesi taksit taksit hayata geçirilecektir. Bıçak artık kemiğe dayanmıştır. İçine sürüklendiğimiz bu şartlar karşısında milli bir seferberlik bilinciyle harekete geçmeliyiz. Devlet ve toplum hayatımızın her alanının kemirilmesine ilgisiz ve tepkisiz kalmak gaflet olacaktır. MHP bu hassasiyetle hareket edecek ve gücüyle Türkiye'ye ve Türk milletine sahip çıkacaktır. Türk milleti yeni yılın ilk gününden itibaren yeni bir müzakere ve mütareke arayışlarına şahitlik etmektedir.

Başbakan İmralı'yla görüştüğünü ifşa etmiştir. AKP'nin İmralı adasına düşkünlüğü yeni değildir. Yeni olan BAşbakan'ın pervazsızlığı ve meseleyi sıradan görerek topluma kabul ettirme çabasıdır. Başbakan Erdoğan çizmeyi aşmış, eşiği aşmıştır ve imralıya demir atmıştır. Pazarlık masasına oturularak Türk milletinin geleceğiyle oynuyorlar. Cumhurbaşkanı Gül'ün 9 Mayıs 2009 yılında sarf ettiği ister terör ister güneydoğu meselesi deyin bu sorun mutllaka çözülmelidir sözleri sonrası Türkiye karanlık bir sürece girmiştir.

PKK ile yürütülen pazarlıklar ilk olarak 1 Ağustos'ta gerçekleştirildi. 12 kötü adamla polis akademisi zemininde görüşmeler yapıldı. 19 Ekim 2009 tarihli HAbur terörist karşılama görüntüleri almıştır. Davul ve zurnalarla karşılanan teröristler AKP'yi sınırdan teslim almıştır. Çadır mahkemelerde aklanmalar Türk tarihinin şahit olduğu en rezil manzaraların başında gelmektedir. Katillerin örgüt elemanları kan dökmeye can  almaya devam etmişlerdir. Başbakan'ın süreci sil baştan yaparız çıkışları nafile olarak kalmaya mahkum olmuştur. Kandil şebekesi AKP'yi tuş etmiştir. İlerleyen süreçte analar ağlamasın projesi çökmüş hergün omuzlardaki şehit cenazeleri birbirini izlemiştir. Olan Türk milletine olmuştur. Ellerinde kaleşnikof ve havan topu olanlarla demokrais konuşulmuş barış çubukları içilmiştir. Habur'dan sonra da görüşmeler başlanmış, Oslo görüşmeleri bu şekilde cereyan etmiştir. Parti olarak bu görüşmeleri ilk kez dillendirdiğimizde bize hakaret etmişti. Kendisi Kayseri Cumhuriyet meydanındaki konuşmasında 'Bizim PKK ile bir araya geldiğimiz yönünde şerefsizliğini gösterenler. ' demişti. Bir sonraki gün 23 Ağustos'ta bir TV programında İmralı ile yapılan görüşmeleri kabul etmek zorunda kalmıştır.

Biz hükümet olarak görüşmüyoruz. Devletin istihbarat örgütleri görüşüyor diyerek devleti sorumlu göstermiştirt. Devletin sürekliliği varbizden önce de İmralı'da görüşmeler yapılmış diyerek kendisini aklamaya çalışıyor. Benim ve ya arkadaşlarmın masaya oturduğunu ispatlamazsanız şerefsizsiniz kabalığını göstermiştir. Yalancının mumu yatsıya kadar yanmış, pinokyoluk kimseye bir şey katmamıştır. Bu görüşmeler ortaya çıktığına göre şerefsiz kimdir. Şerefsizlik kimin payına düşmüştür. HEr defasında ikmale kalmışların Türk devletinin şerefini sahipalenmesi nasıl mümkün olacaktır. BAtan şeref teknesi bölücülük okyanusundan nasıl çıkarılacaktır. Gelin şu bonusu bazlasıyla artan şerefsizlik bahsini kapatalım. Bizim payımıza gecikmiş iadeyi itibarı size de yüz kızarıklı düşsün.

Teröre can suyu vermeyi, PKK'ya teslim olmayı marifet saymaktadır. Terörle mücadele siyasi temsilcilerle müzakere ile PKK'nın bir numaralı faillerini siyasi temsilci düzeyine taşımaktadırlar. AKP 30 bin kişinin kanını elinde taşıyan birinden insaf beklemektedir. MİT Müsteşarının Başbakan'ın emri doğrultusunda İmralı canisiyle görüşmesi, 2 BDP milletvekilinin İmralı'da görüşmesi bir Genelkurmay BAşkanı daha gözaltına alınmış ve adli kontrol yasasıyla serbest bırakılmıştır. İmralı'nın ayağına gidenler Genelkurmay Başkanlığı yapmış birini ayaklarına getirmekten utanmamışlardır. Müzakere edilen konu başlıkları arasında Anadilde eğitimdeki zamanlama, Türk ifadesinin anayasadan çıkartılması, KCK'lıların serbest bırakılması, İmralı'daki şartların değiştirilmesi var. Müzakereden sızan başlıklar ihanetin daniskası değil de nedir. Türkiye'nin parçalanması için daha neler uygulamaya konulacaktır. Şehitlerimiz boşuna mı evlatlarını kaybetmişlerdir. Bundan sonra sınırda nöbet tutan mehmetçiğe polise koruyucuya ne diyeceğiz.

Daha düne kadar PKK'lılarla kucaklaşanların dokunulmazlığını kaldıracağız diyen wsen değil miydin. Ben olsam asardım diyordun şimdi BDP'lşilerle kucak kucağasın yanak yanağasın. Bu olan biten Türk milletinin başına gelebilecek en büyük beladır. Milliyet msevgisi noksan olanlar bir vücutta bulunmuşlar. PKk terörü imralı canisi Türk milletinden ve Türk devletinden hınçla diyet ödetmek için avuç ovuşturmaktadır. CHP komşuda pişer bize de düşer diyerek AKP ve PKK'nın yanında kredi açma pozisyonunu üstlenmektedir.

Urfalı bir Türkücü bile sosyal paylaşım sitesi üzerinden bu projeye ortak olmaktadır. Bu projenin bir tarafında Kandil ve İmralı'nın olduğunu anlamamakta ya da zihniyeti bunu kabullenmektedir. Tüm bunlar olurken BAşbakan Erdcoğan sorumluluğu devlete atmaktadır. Sayın başbakan merak etmekteyiz ki sen muz cumhuriyetinin mi başbakanısın yoksa patagondaya'dan mı geldin.

Cengiz Çandar moderatörlüğünde İmralı'da yapılacak bir televizyon programına birlikte katılın. Uzlaşırsanız çözümden ne kast ettiğinizi açıkça ifade edin. Çözüm dediğiniz önce özerklik sonra federasyon mudur? Vatan'ın ikiye ayrılması size göre bir çözüm müdür? Dağa piknik yapmak için çıkmadık diye Hasan Cemal'e konuşan yılanbaşının sözleri size ne ifade ediyor. Bize göre çözüm belli. Tüm PKK2lılar ya teslim alınacak ya da teslim olacaklardır. Sonra haklarında verilecek yargı kararına saygı gösterilecektir. Bizim terörle mcüadeleden anladığımız şey budur. Terörle mücadele örgütün sıon elemanın tesirsiz hale getirilmesine kadar sürdürülmelidir. Aksi halde iblise fikrini ipotek edenler bilmeli ki şehitlerimizin kemikleri sızlayacaktır.

Madem İmralı'ya ziyaret sıklaşmıştır, terörist başına gitmek kutsallaşmıştır. O imralı teröristi sizin olsun. Biz de Silivri'ye gidip terörle mücadeledede muazzam bir görev yapmış İlker Başbuğ'la en kısa sürede kucaklaşacağız.

Bu haber toplam 2518 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri