Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli kaset şantajına ne cevap verdi?

15.05.2011 02:17
Bahçeli’ye yönelik ’İstifa et’ şeklinde yapılan kaset şantajı soruldu.

Bahçeli Akşehir’deki mitigin ardından Doğrugöz Belde Belediyesi tarafından yaptırılan tesislerin açılış törenine katıldı.

Gazetecilerin, 4 MHP’linin istifasıyla sonuçlanan kaset skandalının ardından, aynı internet sitesinden bu kez MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik ’İstifa et’ şeklinde yapılan kaset şantajının sorulması üzerine Bahçeli, soruları yanıtsız bıraktı.

Dünkü istifa çağrısı sonrası MHP lideri bugün ilk mitingini Akşehir'de gerçekleştirdi. İstifa çağrısına değinmeyen Bahçeli'nin sessizliği dikat çekerken, mitingi de ‘az konuşalım, öz konuşalım’ diyerek 15 dakikada bitirdi.

Bahçeli, açılış töreninde yaptığı konuşmada da Ak Parti Hükümeti’ni eleştirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın anlattıĞI Türkiye’ye ile meydandaki halkın gerçek yaşantısının farklı olduğunu belirten Bahçeli, şunları söyledi:

Televizyonu açıyoruz, bir saat arayla akşam 24.00’e kadar devam ediyor, Recep Tayyip Erdoğan dizisi. Öyle şeyler anlatıyor ki inanmak mümkün değil. Bu kadar çok lafın içinde doğruyu cımbızla arayabilirsiniz. Öyle tablo çiziyor ki, Türkiye Cumhuriyeti milleti huzurlu, güvenli, mutluluk içinde yaşayan bir millet. Gerçek o mudur acaba? Recep Tayyip Erdoğan’ın anlattığı Türkiye ile meydanı dolduran vatandaşların yaşadığı gerçek hayatın içindeki Türkiye aynımıdır? Hiç de benzemiyor birbirine. Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi huzurlu, işi gücü olan, servetine servet katan topluluk olarak görüyorsa, onun gözünde miyoplukvar. Sadece yakınındaki yandaşını, hanedanlarını görüyor demektir. Vatandaşı görüyor olsa, televizyonlarda ’al ananı git’ diyerek memuru, işçiyi, şunu bunu azarlıyor olamaz.”

Ajanslar 

Bu haber toplam 1316 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri