Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli: Maksat devleti bir bölgeden arındırmaktır

23.09.2012 02:13
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Tunceli'nin Ovacık ilçesi Başsavcısı Murat Uzun'un PKK tarafından şehit edilmesiyle ilgili, "Artık hakim ve savcılarımız da teröristlerin doğrudan hedefleri arasındadır. Maksat devleti belirli

Devlet Bahçeli, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde isminin verildi Bahçeli Parkı, Bahçeli Kültür Merkezi ve Bahçeli Yaşlılar Kültür Evi ve bir dizi tesisin açılış törenlerine katıldı. Bahçeli, törende yaptığı konuşmada, Bahçeli, ülkenin alacakaranlık bir kuşakta bulunduğunu ayrıca acıların ve kayıpların olağanüstü bir seviyeye çıktığı bir zaman diliminde olunduğunu kaydetti.

Bölücü terör saldırılarının artık eşik ve sınırları çoktan aştığını söyleyen Bahçeli, "Askerlerimiz, polislerimiz, korucularımız ve masum insanlarımız arkası arkasına teröre kurban gitmektedir. Türkiye kanlı bir heyelanın tam ortasına düşmüştür. Acımasızlığın, vicdansızlığın ve vahşiliğin farklı örneklerine her gün bir yenisi eklenmektedir. Kaymakam, öğretmen, imam, sağlık ve güvenlik görevlisi kaçıran, anaları ağlatan, yürekleri dağlayan caniler suikastlarını her düzeyde yaygınlaştırmaktadır. Nitekim geçtiğimiz günlerde Tunceli'nin Ovacık ilçesi Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun hunharca uğradığı silahlı saldırı sonucunda şehit düşmüştür. Gencecik yaşta kaybettiğimiz bu hukukçumuz hepimizi üzmüştür. Lojmanında alçakça pusu kuran katil, yalnızca görevini yapmak amacıyla Ovacık'ta bulunan bu evladımızı alçakça katletmiştir. Buradan merhum Ovacık Başsavcısı Murat Uzun başta olmak üzere, tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ediyorum." dedi.

"BİR TEK MHP ANKARA DEMEKTEDİR"
Artık hakim ve savcıların da teröristlerin doğrudan hedefleri arasında olduğunu kaydeden Bahçeli, şöyle devam etti: "Maksat devleti belirli bir bölgeden arındırmak ve kamu görevlilerini ayıklamaktır. Bunun için de "tehdit-propaganda-infaz" üçgeni sürekli genişletilmektedir. Canımıza ve hayat hakkımıza göz koyan teröristlerle müzakere ve mütareke çağrıları iktidardan muhalefete kadar oluşan teslimiyet kuşağında hayasızca dillendirilmektedir. Sanki PKK galip taraftır da Türk milletinin bölücü taleplere boyun eğmesi istenmektedir. Görülmektedir ki, Bizans'ın varisleri zinde ve işbaşındadır. Köleliğin uzantıları, kozmopolit zihniyetin temsilcileri son derece faaldir. Pazarlığı, acziyeti ve tavizi totem haline getirenler kuyruğa girmişlerdir. Ve gerçekten de bu mihraklar, Türkiye'yi masa başında bölmek, Türk milletini şahitler huzurunda ayırmak için olağanüstü bir gayret sarf etmektedir."

Oslo sürecine de değinen Bahçeli, "Oslo ihanetinin tekrar ayağa kalkması için gösterilen yoğun çabanın nedenlerini burada aramak lazımdır. İktidar Oslo demektedir. Ana muhalefet CHP Oslo'yu esas olarak onaylamaktadır. PKK'nın siyaset kolu BDP Oslo havarisidir. Midesi dolu, kafası boş; vicdanı hacizli, kalemi ipotekli ve düşünceleri küflü sözde aydınlar Oslo heveslisidir. Bölgemizde asırlık hesabı olanlar, Kürdistan'ı dün kuramayıp bugün hayata geçirmenin arayışında olanlar Oslo bataklığına umut bağlamaktadır. Bir tek Milliyetçi Hareket Partisi Ankara demektedir, yalnızca üç hilal başkent Ankara'nın milli ruhunu savunmaktadır." diye konuştu.

"YEREL SEÇİMLER ÖNE ALINDI, BUNDAN SONRA SÖZ SIRASI MİLLETTE"
Son olarak mahalli idareler seçimleriyle ilgili görüşlerini paylaşan Bahçeli, normal seçim zamanının 30 Mart 2014 olduğunu hatırlattı. 2014 yılında Cumhurbaşkanlığı seçiminin de yapılacak olması ve iki seçimin külfet ve maliyete sebebiyet verme ihtimalinden dolayı seçimlerin geriye alınmasına sıcak baktıklarını dile getiren Bahçeli, 27 Ekim 2013 tarihinin uygun bir zaman olduğunu muhataplarına bildirdiklerini dile getirdi. Bahçeli, AK Parti ve CHP'nin de bu görüşe katıldığından prensip olarak söz konusu tarihte mahalli idare seçimlerinin yapılma iradesinin belirdiğini ifade etti. TBMM açıldıktan sonra partiler arasındaki uzlaşma öncülüğünde anayasada yapılacak bir düzenlemeyle mahalli idare seçimlerinin 27 Ekim 2013 tarihinde yapılmasının kararlaştırıldığını kaydeden Bahçeli, bundan sonra da söz ve kararın milletin olacağının altını çizdi.

Devlet Bahçeli'nin katılımıyla gerçekleşen Bahçeli Parkı, Bahçeli Kültür Merkezi ve Bahçeli Yaşlılar Kültür Evi ile KKTC eski Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş'ın isminin verildiği kapalı yüzme havuzu açılış törenlerine, Rauf Denktaş'ın oğlu Serdar Denktaş'ın yanı sıra MHP genel başkan yardımcıları, Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, MHP'li ilçe belediye başkanları ile partililer katıldı. 

Bu haber toplam 1936 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri