Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli: PKK sevicilerin dokunulmazlıkları kaldırılmal

03.05.2016 14:07
Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, kavga çıkaran HDP'lilere "Terör sevicilerin dokunulmazlıkları kaldırılmalı" dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısında yaptığı konuşmasında dokunulmazlıkların kaldırılması için toplanılan Anayasa Komisyonu'nda HDP'lilerin kavga çıkarması olayına değindi. HDP'lilere "PKK seviciler"tanımlaması yapan Bahçeli, şunları söyledi:

"Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili süreç buhrana girmiştir. HDP'liler çok iyi bildikleri terör yöntemlerini utanmadan kullanmaktadır. Gazi meclisin bu kavgalarla kesintiye uğraması utanç vericidir.

PKK SEVİCİ VEKİLLERİN DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRILMALI

Tekme tokat kavga sahneleri şiddetin hangi boyutlara ulaştığını göstermesi açısından önemlidir. Meclis'te anlaşma sağlanamıyorsa sokakta nasıl anlaşacağız. HDP, TBMM'nin çalışmasını kilitlemektedir. Öncelikle PKK sevicisi milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması sağlanmalıdır.

Bahçeli: PKK sevicilerin dokunulmazlıkları kaldırılmalı VİDEO

DOKUNULMAZLIK KONUSU SÜRATLE SONUÇLANDIRILMALI

Türkiye'nin bugünkü şartlarını 90'lı yıllarla kıyaslamak abestir. Kürsülerde nefret kusan, genel kurulu karıştıran her değerimize söven hainlerin dokunulmazlığını kaldırmak artık en birincil görevimiz haline gelmiştir. Dokunulmazlık konusu süratle sonuçlandırılmalı. Kandil taşeronları adalete mutlaka teslim edilmelidir. Şimdi söz ve karar sırası AKP ve CHP'dedir. Türk milleti her şeyi izlemektedir"

HDP'liler Anayasa Komisyonu'nu PKK marşıyla terk etti VİDEO

Bu haber toplam 1240 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri