Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli: Türkiye Zincirlikuyu mezarlığına dönmeyecek

13.09.2015 12:28
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter'dan gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Bahçeli, “Hiçbir tuzak ve tahrik millet duvarımızı aşıp aramızı bozamayacak. Türkiye, Zincirlikuyu mezarlığına dönmeyecek" dedi.

MHP Lideri, etnik ve mezhep kutuplaşmasının çağın vebası olduğunu belirterek, "Sabit bir fikrin peşinden sürüklenip kavga arayanlara ikramda bulunursak çağın vebasına yakalanırız"ifadelerini kullandı.

TÜRK VE KÜRT BİRBİRİNİ TERK EDEMEZ

Mesajında birlik vurgusu yapan Bahçeli, "Birbirimizi terkedemeyiz, çünkü yollarımızı ayırmak için birleştirmedik. Etnik kimliklere dağılamayız, çünkü millet hukukunda buluştuk" dedi.

İŞTE BAHÇELİ'NİN O SÖZLERİ:

Tezatların maskarası, tertiplerin soytarısı, şüphelerin cümle kapısı olmayan herkes, sahip olduğu vatan ve milletin değerini bilecektir. Birbirimizi terk edemeyiz, çünkü yollarımızı ayırmak için birleştirmedik. Etnik kimliklere dağılamayız, çünkü millet hukukunda buluştuk. Öfkelerin önüne vicdan dalgakıranlarını çıkarmalıyız. Nefretlerin yoluna fedakarlık ve hürmetle karılan Türk asırlarını koymalıyız. Hiçbir kötürüm ihtiyaç, hiçbir zorba zaruret, hiçbir zapt edilemez arzu, hiçbir tuzak ve tahrik millet duvarını aşıp aramızı bozamayacaktır. Türkiye Zincirlikuyu Mezarlığı’na dönmeyecek; Suriye, Libya, Irak, Ukrayna, Mısır, Tunus olmayacaktır.

Bu haber toplam 1118 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri