Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli Ülkücüleri sokağa gönderdi!

09.09.2015 02:43
Dağlıca'da PKK'nın Mehmetçiğe yönelik hain saldırısını bahane ederek dün gece sokağa çıkan Ülkücü gruplar, sivil vatandaşlara saldırarak PKK'nın amacına hizmet etti. MHP Genel Merkezi bu tehlikeli eylemlere tam destek vererek Ülkücüleri 81 ilde sokağa çağ

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, bu akşam için 81 ilde "Şehide Saygı Teröre Lanet" temalı yürüyüşler düzenleyeceklerini duyurdu. İstanbul’da Hürriyet ve Sabah binalarına saldırı olurken Ankara’da HDP Genel Merkezi’ne saldırı düzenlendi.

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı ‘ndan yapılan açıklamada "Halkın da davetli olduğu yürüyüşler il teşkilatları tarafından yapılacak basın açıklamasıyla tamamlanacak." denilse de işin aslı hiç de öyle olmadı. Ellerinde Türk bayrakları bozkurt işareti yapan kalabalıklar İstanbul’da Hürriyet ve Sabah binası önünde eylem yapıp binalara saldırıda bulundular. Ankara’da ise kalabalık bir grup HDP Genel Merkezi’ne saldırıp parti tabelasını indirdi. Polis olayları güçlükle yatıştırdı.

 

BAHÇELİ NEDEN ÜLKÜCÜLERİ SOKAĞA SALIYOR?

Peki PKK'nın amacına hizmet eden bu tehlikeli sokak eylemlerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli neden izin veriyor? Bu güne kadar Ülkücüleri sokaktan çektiği için övülen Bahçeli neden Ülkücüleri sokağa itiyor?

İç savaş senaryolarının yazıldığı şu günlerde sokağa çağrılan Ülkücüler bu soruların cevaplarını arıyor...

 

 

Bu haber toplam 1166 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri