Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'den Akil İnsanlara sert eleştiri

05.04.2013 17:58
Devlet Bahçeli Akil İnsanlar için “Kendilerini akil ya da akıllı sanıp da Türk milletini aptal yerine koymaya ve topyekün 76 milyonu küçümsemeye ve hafife almaya hiç kimsenin haddi yoktur” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün İstanbul Dolmabahçe’de Akil İnsanlar Heyeti’yle gerçekleştirdikleri görüşmeyi sert bir dille eleştirerek, “Kendilerini akil ya da akıllı sanıp da Türk milletini aptal yerine koymaya ve topyekün 76 milyonu küçümsemeye ve hafife almaya hiç kimsenin haddi yoktur” dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, Akil İnsanlar heyetini çok sert bir dille eleştirdi. Bahçeli, Türk milletinin çok ağır bir bunalımın ve çok kesif bir bölücülük tuzağının pençesine düşürüldüğünü öne sürdü.

Muazzam bir fedakarlığın ve mücadelenin sonucunda kurulan milli devlet yapısının yerle bir edilmek istendiğini öne süren Bahçeli, en büyük kudretin, iftiharın ve mensubiyetinden gurur duyulan aziz milletin ise dağılmanın eşiğinde ve düşmanlıkların hücumu altında kaldığını söyledi.

“AK PARTİ İKTİDAR İMKANLARINI DEVREYE SOKTU”

Bahçeli, “Sevr masasında aklı kalanlar, Lozan’da hüsrana uğrayanlar milli benliğimizi ve milli bünyemizi kırmak gayesiyle yeniden bellerini doğrultmuşlar ve içimizdeki uzantılarıyla amaç ve emel birliği içine girmişlerdir. Görülmektedir ki, AK Parti hükümeti Türkiye’yi yıkmak ve milli varlığın tüm cephelerini çökertmek için iktidar imkanlarını devreye sokmuş ve böylelikle asırlardır senaryosu hiç değişmeyen küresel oyunun yerli figüranı olduğunu tekrar tescillemiştir. Hükümet, Türk milletine yanlışın, kötünün ve ayrılığın kabullendirilmesi amacıyla her yolu, her yöntemi kurnazca, pişkince ve sinsice harekete geçirmiştir. Başbakan Erdoğan ve sözde ‘Akil Adamlar heyetinin dün İstanbul Dolmabahçe’de gerçekleştirdikleri toplantının bunlardan yalnızca birisi ve belki de en acımasızı olduğu abartılı bir yorum olarak görülmemelidir” diye konuştu.

 
Bu haber toplam 1466 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri