Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'den Çok Sert Sözler

19.02.2013 12:12
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli TBMM'de grup toplantısında konuşma yaptı. Bahçeli gündeme dair gelişmeleri değerlendirdi.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları...

16 Şubat 2013 tarihinde Pakistan'da meydana gelen saldırıda 80 kişi hayatını kaybetmiş 150'yi aşan kişi yaralanmıştır. Irak'ta da her gün saldırılar yaşanmakta kan durmamaktadır. Arap baharı adıyla anılan kaos ortamı yaratmıştır. Bugüne kadar hiçbir ülke huzur ortamına kavuşamamış ve görünüşte de kavuşmayacaktır.

Arap baharı emperyalizmin yeni sömürgeci özlemlerin oyunu olarak devam etmektedir. şimdilerde Tunus muhalif bir ldierin suikaste uğramasından dolayı diken üstündedir. Arap Baharı fırtınasının ulaştığı ülkelerden biri olan Libya'da huzura erememiştir.

Arap Baharı'ndan Türkiye'de zarara uğramış sınırlarımızda bombalar patlamaktadır. Sınır ticareti ve ekonomik ilişkiler de askıya alınmış ve esnafımız zarara uğramıştır. Canlı bombalar niyeti malum gruplar içimize sızmıştır.

BOMBA YÜKLÜ ARAÇ MUHALİFLERDEN GELDİ
AKP hükümeti sınır hattımızı ihmal ve kayıtsızlıklara havale etmiştir. Hatay kan ağlamaktadır. Sınırlarımızda patlayan bombalar canımıza kast etmektedir. Cilvegözü'nde meydana gelen hadise olmuştur. AKP zihniyeti bundan derin planlar yapmakta ve bunun üzerinden Esad yönetimini sıkıştırmaya çalışmaktadır.

Cilvegözü'nün karşısındaki kapının Suriye'nin denetiminde olmadığı açıktır. Bomba yüklü araç muhaliflerin hakimiyetinde bulunan sınır kapısını geçerek Cilvegözü'ne ulaşmıştır. Bu aracın çok sayıda kapıdan geçerek sınırımıza ulaşmıştır. Bomba yüklü araç muhaliflerin kontrolünde sızmıştır. Yani Başbakan'ın minnet gösterdiği muhalifler teşekkürü bomba yüklü bir araçla yapmıştır.

Türkiye'nin Suriye politikası kalbura dönmüş ve Türkiye'nin Suriye politikası çökmüştür. Suriye'deki girdaptan fayda sağlamaya çalışanlara gün doğmuştur. AKP hükükmeti Türkiye'yi ateşe atacak adımlardan sıyrılmalıdır. Esed'in uzlaşma ve barış talepleri karşılıksız bırakılmamalı.

Erdoğan da zaman varken Suriye ile ilişkileri tamir etmelidir. BOP eşbaşkanlığı kendisini iktidar olarak fazla tutmayacaktır. Türkiye belirsizliğin kol gezdiği bir dönemdedir. İçim burkularak ifade etmeliyim ki Türkiye bir narkozun etkisi altındadır. Tepkiler törpülenmektedir. Hüsran ve hainliklerin kitleleri uyandırmaması için manipülasyonlar devreye sokulmuştur.

MİLLİ KİMLİĞİMİZ UFALANIYOR
AKP'nin başını çektiği teröristleri masum göstermeye Türkiye'yi parçalara ayırmak isteyenlerin hedefindedir. Ekonomik güçsüzlük ve yeterisizlik, sosyal hayatta çoraklık, milli kimlikte erime ve buharlaşma dış ilişkilerde tavizler son derece belirginleşmiş ve facia olmuştur. Dört bir koldan yürütülen milli kimliğimizi ufalama devam etmektedir.

Millet olarak asırların imkansızlıklarını aşarak elde ettiklerimiz ve derin hedeflerimiz hedeftedir. Müzakeresi dahi yapılamayacak milli değerlerimiz küçümsenmektedir. Milli devlete inancı çoktan biten bir güruh işgalcilere bile taş çıkartarak milletimie zarar vermek maksadıyla faaliyet halindedir. Bu ar damarı çatlamışlar Türkiye'nin kanını kurutmaktadır. Gazi Mustafa Kemal'ın hediye ettiği milli devletimiz yok edilmenin eşiğindedir.

Türkiye'nin demokratik tercihiyle başa gelen bir parti her çirkinlikte çare aramktadır. Amaç bellidir, iş birlikçiler meydandadır.

AKP, PKK'NIN TRUVA ATI OLDU
Demokrasinin ruhunu yağmalamış AKP yönetimi kaderimize diz çöktürmek için varığını yoğunu ortaya koymaktadır.

Bölücü seferler kalleş ittifaklar peş peşe yol koyulmaktadır. AKP yanına aldığı bölücülerle birlikte hız ibresini sona yaklaştırmış. AKP, İmralı canisine teslim etmekle baş başa kalmış PKK ise yıllardır aradığı imkanın ağız tadını yaşamaya başlamıştır.

Gelişmeler AKP'nin PKK'nın Truva atı gibi çalıştığına işaret etmektedir. AKP ve BDP arasından su sızmamakta yedikleri içtikleri ayrı gitmemektedir.

İMRALI CANİSİ AKP'YE Mİ KATILACAK?
Bu çerçevede bir şüpheyi dillendirmek istiyoruz. Acaba Erdoğan BDP'ye eşbaşkanlığı teklifi mi almıştır yoksa İmralı canisine söz mü vermiştir? İmralı canisinin affını temin ederek AKP'ye katılımını mı sağlayacaktır?

AKP PKK'nın bile başaramadığı hasmane tutumla meşguldür. AKP, BDP, PKK, CHP ve İmralı canisinin olduğu mahkemede Türklük sanık, terörist başı yargıçtır.

AKP zihniyeti yoldaşı İmralı canisini kardeşi PKK'yı ikizi BDP'yi aklayıp paklamakla uğraşmaktadır. Başbakan Erdoğan'a sormak isterim ki çözüm nedir ve neleri kapsamaktadır?

Başkanlık sistemini temin etmek PKK ile anayasa yapacak kadar çukura düşmek çözümün parçası mıdır? Çözüm İmralı canisinin siyasete taşınması için araç mıdır? Çözümle neyi hedefliyorsun? Bize cevap ver, bu çılgınlığın yanına kar mı kalacağını mı sanıyorsun? Kalp gözün mü kapalı, basiretin mi bağlı? Bu gafilliğinin hıyanete varan tutumunun arkasında kimler vardır? Türk milletini 36 millete ayıramadın da çözüm süreciyle mi ayıracağını zannediyorsun?

Başbakan ve şürekası bilsin ki Türk milletini bölmek için ateş olur eritiriz, rüzgar olur dağıtırız, güneş gibi kavururuz. Önlerinde biz varız, karşılarında biz olacağız.

Geçtiğimiz hafta Başbakan Midyat'ta silahlar sussun demiştir. Başbakana göre silahların gömülmesi için çözüm süreci başlatılmıştır. Başbakan Erdoğan kimleri ayağa kaldırmak istemektedir?

Başbakan için çözümün gayesi ayaklar üstüne duramayan siyasete fırsat tanımaktır. Çözüm isimli ihanetin PKK'yı İmralı canisini baz aldığı bellidir. Bize göre Türk milletin tamamen akarşı olduğu terörist başı ve dağ kadrosuyla yürütülen müzakereler duvara çarpacaktır.

Anlaşılan odur ki 4'üncü yargı paketiyle bu teröristler faydalanacaktır. Ancak Genelkurmay Başkanlarımız faydalanamayacaktır.

Tür milletini paketlemeye dönük bu 4'üncü yargı kanalıyla TCK'da değişikliğe gidilecek örgütün propagandasını yapanlar cezai takibe uğramayacaktır. Prpoaganda şiddete varacaksa suç sayılacaktır, diğer taraftan halkı askerlikten soğutanlara para cezası verilecektir.

Karadeniz gezisi sinsi hamlelerden sadece birisidir. Sinop'ta görüldüğü gibi provokasyonlar olmamalıdır. Sinop'taki olayların tekrarlanmaması bizim en büyük temennimizdir.

BAŞBAKAN AKLINI KAYBETMİŞTİR
Bahçeli Midyat'ta yaptığı bir konuşmada Başbakan malum yüzünü ilan etmiştir. şu sözler Türk milletinin seçtiği Recep Tayyip Erdoğan'dan duyulmuştur "Kimse bizim karşımıza Türklükle çıkmasın, Kürtlükle çıkmasın" Anlaşılan Başbakan ya aklını kaybetmiş ya da gerçek kimliğinin saklayacak ikiyüzlülüğü yıllarca göstermiştir.

Bize göre Türklüğe hakaret eden birisinin yediği lokma haram lokma içtiği su zehir olacak ve boğazında duracaktır. Ayakların baş olduğu Türkiye fotoğrafında bu sözler normal görülmelidir.

Türk milletini ayaklar altına almak isteyenlerin tarihte ne hallere düştüğü bellidir. İzmir'de denize dökülenler de aynı dağın yeliydiler. İHLAS SON DAKİKA

Bu haber toplam 2224 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri