Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'den Erdoğan'a KCK Desteği

13.11.2011 09:23
Bahçeli, ''Eğer terör oluşumu olan KCK ile ilgili düşünceleri samimi ve doğruysa, partimiz ve milletimiz kendisini sonuna kadar destek verecektir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Başbakan Erdoğan'ın PKK'nın taleplerini yeni anayasa değişiklikleriyle karşılama konusunda verdiği umut sonrası terör örgütü hedefine ulaşacağı düşüncesine kapılmış, bu yönden daha da cesaretlenerek pervasızlaşmıştır'' dedi.

Bahçeli, Manisa Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan sekiz tesisin toplu açılış törenine katıldı.

Atatürk Spor Salonundaki törende partililere hitap eden Bahçeli, Türkiye'nin yakın coğrafyası ve komşu ülkelerinin adeta diken üzerinde oturduğunu, ''Büyük Ortadoğu'' projesi çerçevesinde Ortadoğu'daki değişim ve dönüşümün hızla ilerlediğini söyledi.

Bahçeli, Libya'dan sonra bütün hesapların merkezine Suriye'nin oturtulduğunu, İsrail'in İran üzerine kışkırtıldığını, Türkiye'nin Suriye'ye yönlendirildiği sinsi bir planın hızla mesafe almakta olduğunu öne sürerek, ''Başbakan Erdoğan, teröre destek verdiğini söylediği Avrupa ülkelerini hedefe alırken, bölücülüğün ve kaçakçılığın hamisine el uzatmış, kucak açmış ve kırmızı halılarla ağırlamıştır'' dedi.

''Demokratik açılım'' süreci ve sonrasında yaşanan gelişmelere değinen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Başbakan Erdoğan'ın PKK'nın taleplerini yeni anayasa değişiklikleriyle karşılama konusunda verdiği umut sonrası terör örgütü hedefine ulaşacağı düşüncesine kapılmış, bu yönden daha da cesaretlenerek pervasızlaşmıştır. Türk milletini etnik temelde bölme fikrine psikolojik olarak hazırlamak için yürütülen faaliyetlerin yoğunluk kazanması, gazetelerde terör elebaşlarıyla yapılan söyleşilerin tefrika halinde yayımlanması, husumet kuşatmasının derinlik kazandığını göstermektedir. Bu itibarla yeni anayasa süreci PKK'nın aklanacağı, bölücülüğün meşrulaşacağı, etnik tanımlamanın yapılacağı bir zemin olmamalıdır.''

Devlet Bahçeli, KCK operasyonlarından da bahsettiği konuşmasında, Başbakan Erdoğan'ın bu operasyonlarla izlediği tutum ve yöntemin bundan sonraki aşamaları yakından etkileyeceğini belirterek, ''Eğer terör oluşumu olan KCK ile ilgili düşünceleri samimi ve doğruysa, partimiz ve milletimiz kendisini sonuna kadar destekleyecektir. Ama bu da bir göz boyuma taktiği ve günü kurtaran, vaziyeti idare eden dönemsel bir hamleyse, kendisi bunun vebalini ve hesabını mutlaka verecek ve milli nefeslerin tufanında yok olup gidecektir'' diye konuştu.

AK Parti hükümetinin Van'da yaşanan depremler sonrası sınıfta kaldığını savunan Bahçeli, risk değerlendirmesinin iyi yapılamadığını ve gerekli tedbirlerin alınmadığını iddia etti.

Bahçeli, ''Türkiye doğal felaketlerle yaşamasını öğrenmek ve bunu da kabul etmek durumundadır.AKPhükümeti, fantastik ve çılgın projelerle milletimizi aldatmayı, hayal tacirliği yapmayı bırakmalıdır. Ayağı yere basmalı ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayacak tedbirleri gecikmeksizin hayata geçirmelidir'' dedi.

Konuşmasının ardından tesislerin toplu açılışınkı yapan Bahçeli ve beraberindekiler daha sonra bazı tesisleri gezdi.

Partisinin il örgütünü de ziyaret eden Bahçeli, daha sonra karayoluyla Manisa'dan ayrıldı. 

Bu haber toplam 1300 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri