Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'den Erdoğan'a Sarkozy Desteği

18.12.2011 09:54
MHP lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'ye yönelik uyarılarına destek verdi.

"Fransa devletinin ortaya koymuş olduğu bir yasa önerisinin kendi meclislerinde görüşülmesi konusunda Türk milletinin tepkisini ortaya koyması açısından Sayın Başbakan'ın göndermiş olduğu mektubu olumlu buluyoruz." diyen Bahçeli, bunun daha da ileri götürülmesini istedi. Türkiye'nin her türlü imkânını seferber ederek Fransa Meclisi'nden 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddedilmesini suç sayan yasa tasarısının çıkmaması için çaba harcaması gerektiğini kaydetti. Bu konuda MHP'nin de üzerine düşen her konuda destek olacağını dile getirdi.

Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 5. dönem eğitim faaliyetlerinin tamamlanması sebebiyle düzenlenen sertifika törenine katılan Bahçeli, hükümete de yüklendi. AK Parti'yle birlikte siyasetin iflasın eşiğine geldiğini savunarak, "Siyaset, kuralları ve sahip olduğu nitelikleri itibarıyla dejenere olmuştur." iddiasında bulundu. MHP'nin siyaset anlayışında 'koltuk ve statü merakından eser olmadığını' dile getirerek şöyle devam etti: "Devletin kaynaklarına haksızca ve ahlaksızca göz koyan haramzadelik yoktur. Milleti 36'ya ayıran, alt kimlikleri okşayan şuursuzluk yoktur. Milli kabulleri zamana ve şartlara göre eğip büken omurgasızlık yoktur. Yoksullaşmayı zenginlik, işsizliği gelişme, krizi fırsat sayan basiretsizlik yoktur. Tarihle yüzleşme adı altında Türk milletini soykırımcı ve suçlu gösterme küstahlığı asla yoktur ve hiçbir zaman da olmayacaktır."
 

Bu haber toplam 1420 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri