Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'den Erdoğan'a sert sözler

22.01.2013 11:48
MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısına gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

 

MHP lideri Devlet Bahçeli, Grup Toplantısında yaptığıkonuşmada hem Başbakan Erdoğan'ı hem de İmralı görüşmeleri ile başlayan yeni süreci eleştirdi.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları...

- Bulgaristan'da HÖH Başkanı Ahmet Doğan'a alçakça bir saldırıda bulunulmuştur. Bu saldırıyı kınıyorum ve herkese geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Bulgaristan hükümetinden bu olayın tüm yönleriyle ayrıntıya kavuşturulmasını bekliyoruz. Bu vesileyle balkanlardaki tüm soydaşlarımıza esenlikler diliyorum.Yeni başkan Zülfü Mestan'ı da kutluyorum.

-Türkiye adım adım tasfiye olmakta. Milletimiz kandırılmaktadır.

-Milleti bölmenin adı çözüm olarak görülüyorsa biz çözüme ve çözüm taraftarlarına karşıyız.

-Erdoğan'ın teslimiyetçi ve boyun eğen politikaları Türk milletini sona yaklaştırıyor.

-Bırakın hain ve bölücüler dayanışma içinde olsunlar biz hepsi ile başa çıkarız. Alayı ile dişe diş mücadele ederiz.

-AKP, CHP, BDP, Barzani, Öcalan ve İmralı artıkları aynı safta toplansınlar, aynı kalıba bürünsünler biz hepsine bozkurt gibi direnirz.

- Bırakın, Kandil yamacına çözüm amacıyla paraşütle inen soytarıların yedikleri içtikleri ayrı gitmesin bize Türk milletinin varlığı ziyadesiyle yeter.

-Biz sırf muhalefet olsun diye konuşmuyoruz. Geçmişini bilmeyenin geleceği de olmaz. Bunlara dayanarak tehditleri öngörüyoruz.

-AKP'nin İmralı ile yürttüğü müzakere trafiği Türk milletini kafese almanın bir örneğidir. PKK talepleri gün be gün karşılanmakta ve cevap bulmaktadır.

-"Ana dilde savunma kanun teklifi" bunlardan biridir.

- Silahı sigorta olarak görenler nasıl olacakta silahı bırakacaktır. Barış nedir, tarafları kimlerdir.

-Ana dilde eğitim sağlanması, İmralı canisinin serbest bırakılması çözüm müdür.

BAHÇELİ'DEN TÜSAİD'A TEPKİ

-Başbakan çözüm ve barış süreci ile neyi hedeflemektedir? Sayın Cumhurbaşkanı sizin için çözüm nedir?

-TÜSİAD yöneticileri siz çözümden ne anlıyorsunuz. Hakkari'de, Şırnak'ta, Bingöl'de ne zaman yatırım yapacak ne zaman fabrika kuracaksınız. Boğaz'da keyif yapan yarım aydınlar, derdiniz nedir ve neyi beklemektesiniz.

-Türkiye'nin teslim senedi imzalanınca imralı canisi özgürlüğüne kavuşunda Türk milleti parçalaınc bunun adı çözüm mü olacak. Buna barış mı diyeceğiz.

- Erdoğan, 10 yıldır anneler ağlamasın diye bedenini ve ruhunu ortaya koyduklarını söyleyen bir başbakandır.  Terörist anneleriyle şehit annelerini aynı kefeye koyuyor. PKK ile kucaklaşan, katillere meydan açan Başbakan ve partisi akan kanlardan milletin kalbinde hüküm almıştır.

-Yakında AKP'nin sonu gelecektir. Meğerse Erdoğan tam 10 yıldır anaların gözyaşının dinmesi için uğraşıyormuşta kimse bunu görmemiş anlamamıştır. 10 yıldır ağlayan analar, ağıt yakan gelinler, öksüz kalan yavrular nasıl görmezden gelinecektir.

- Vatanımızı baştan sona acıya sevk eden AKP'dir.

3 PKK'LININ CENAZELERİ

- 9 Ocak günü Paris'te 3 PKK'lının infaz edilmesi ile ilgili soruşturmada Paris Cumhuriyet Savcısı bir numaralı zanlıyı açıklamış, bunun da PKK'lı olduğu ortaya çıkmıştır.

- Bu olay üzerindeki sır perdesi kısa sürede aralanmalı cinayetler aydınlanmalıdır.

- Türkiye'ye getirilen cenazeler tam bir şova dönüşmüş ve aleni terör propagandasına dönmüştür. Türk milleti ölü üzerinden istismara yeltenen bölücülerin küstahlıklarını izlemiştir.

- Diyarbakır'daki PKK geçidi ile ilgili, CHP'nin genel başkanı olay olmamasının umut verici olduğunu söylemiştir, bir diğeri de herkesin bu sürece katkı vermesi gerektiği yönünde ifadeler kullanmıştır. Bu aslında ikinci bir Habur'dur."
 

Bu haber toplam 5060 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri