Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'den Erdoğan'a şiirle cevap

02.10.2012 11:51
MHP Lideri Devlet Bahçeli grup toplantısında konuşuyor...

Konuşmasından satırbaşları...

Temsilciliğini büyük şevkle yaptığımız Türk milleti bizden çok şey beklemektedir.

Ekonomi durgun, zamlar şişkin, sosyal hayat yaralıdır. Hayallar karanlık, sınavlar şaibelidir.

Gelecek ümitleri kararmış, dayanış ve kaynaşma arzuları linç girişimlerine uğramıştır.

İktidar partisi çıraklık, kalfalık ve ustalık adı altında; önce duraklamaya, ardından gerilemeye sonra da çöküş istikametine sokmuştur.

Önümüzdeki ilk imtihan da 17 Ekim'den beri yapılmak istenen de K.Irak'a sınır ötesi müdahaleyi düzenleyen tezkere kararıdır. MHP bu tezkereyi destekleyecektir.

ENGİN ALAN HAPİSTE PKK DESTEKÇİLERİ MECLİS'TE

Yeni yasama yılına Engin Alan'dan mahrum şekilde başlamaktayız. PKK militanları dağda yandaşları şehirde siyasi uzantıları Meclis'tedir. TSK'dan üstün hizmet madalyası alan Sayın Engin Alan hapistedir.

TBMM açılış konuşmasında Sayın Cumhurbaşkanı'nın yaklaşımını yerinde ve makul olarak görmekteyiz.

Muhterem arkadaşlarım, bugün sizlerle olumlu şeyler keşke konuşabilseydik.

AKP hükümetiyle her şey kötüya gitmiştir. Türkiye art niyetli bir iktidarın yönetimi altında inlemektedir.

AKP KONGESİ

AKP'nin 10'uncu yılı yaklaşan döneminde yaşanmadık rezalet neredeyse kalmamıştır. Milletimiz daha hangi kırılmaları görecektir? İhanet almış başını gitmektedir. CHP'nin 18-19 Temmuz kongresnden sonra AKP'nin kongresi bunları bir kez daha güncellemiş ve güçlendirmiştir. Hem AKP hem CHP kongresinin hayırlı olmasını diliyorum.

Başbakan 2,5 saat konuşmuştur. Bu kadar uzun konuşup da bir şey söylemeyen başka bir siyasetiye rastlanmamıştır. Erdoğan kongre konuşmasında yeni hiçbir şey söylememiştir. Eski tas eski hamam uslübuna aynenn devam etmiştir.

Erdoğan günü anı durumu kurtaran bir durumu temsil etmiştir. Erdoğan'ın amacı olmayan bir millet durumunda düğüjmlenmiştir. AKP kongresi cumhurbaşkanlığı için bir ön adaylık, başkanlık için sıçrama tahtasıdır. İşin kritik tarafı ise AKP'yi brilikte kurduğu Sayın Cumhurbaşkanı'ndan hiç bahsetmemesi olmuştur. Demek ki Başbakan her şeyin merkezine kendini koymuştur.

2023 MHP'NİN PROJESİDİR

2023 iddiası MHP'nin 1997 yılından beri söylediği büyük bir projedir. Öyle ki kendisinin olmayan bir projeye sımsıkı tutunmaktadır. Bu kopyacılığın ahlaki bir tarafı yoktur. Hükümet partisi hazırı tüketmiş, elindekileri harcamıştır. Kongrenin konukları bile herşeyin önüne geçmiştir. AKP artık zaman kaybı olduğunu ispat etmiştir. Biz burada elbette Başbakan'ın konuşmalarını tümüyle analiz edemeyiz.

BARZANİ'NİN AKP KONGRESİNE KATILMASI

Peşmerge başı cumartesi günü PKK'lılarla, pazar günü AKP'lilerle yanak yanağa olmuştur. Bu da yetmezmiş gibi "Türkiye seninle gururla duyuyor" sloganıyla karşılanmıştır. Heralde İmralı canisi de orada olsaydı omuzlara alınırdı.

ERDOĞAN'A ŞİİRLE CEVAP

Başbakan Sayın milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kongrede bir de şiir okumuştur. Ona Ersoy'un bu şiiriyle cevap veriyorum:

Irzımızdır çiğnenen evladımızdır doğranan
Hey sıkılmaz ağlamassan bari gülmekten utan 
Bu haber toplam 2896 defa okunmuştur
Kendin ettin millet buldu
İHSAN ATAK
Sayın bahçeli sen chp le kurdun hükümeti getirdin devşirme bakanını amerikadan ,oturttun maliyenin başına,Cumhurbaşkanı adayını Sny Değerli Sadi SOMUNCUOĞLUNA attırdın dayak yetmezmiş gibi Katili asıvermedin besledin adada ,daha çok beklersin 2023 yılını bumuydu TÜRK İSLAM DAVASI yazık MHP=CHP=AKP=nasıl yaşarsan öyle yönetilirsiniz=MİLLET?Sen iktidar olursan kapatıp Hava üstleri kovabilecekmisin gavurun askerlerini,çıkacakmısın natodan .Ne yapacaksın onu söyle Millete.KUracakmısın Türk İslam Birliğini?Ne yapacaksın ?
03 Ekim 2012 Çarşamba 16:06
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri