Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'den flaş anayasa açıklaması

09.07.2013 18:09
TBMM Başkanı Çiçek, liderler turuna MHP Genel Başkanı Bahçeli'yle başladı. Bahçeli görüşme sonrası açıklama yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nda çekilen taraf olmayacaklarını belirterek, “Kesip atmak, çözüm değildir. Eğer 440 günde çok farklı dünya görüşlerine sahip siyasi partiler TBMM’de bir ortak irade koyarak 48 maddede mutabakata varmışlarsa diğerlerini de sabırla devam ettirmekte yarar vardır.” dedi.

Çiçek, bu kapsamda ilk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü.

Bahçeli'nin, TBMM'deki makamında gerçekleşen görüşmeye, MHP Grup Başkanvekilleri Mehmet Şandır ve Oktay Vural, TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun MHP'li üyesi Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk ile Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak katıldı.

Bahçeli'den görüşme sonrası açıklamalar...

Sayın Başkanımız çok ayrıntılı bir şekilde anayasa değişikliği Uzlaşma Komisyonu’nun çalışmaları hakkında ayrıntılı bir bilgi verdi. Bizim kanaat olarak da Sayın Başkanımıza özetle söylemek istediğimiz bu çalışmalar çok hayırlıdır. 400 günü aşan bir çalışmadır. Bu çalışma sonrasında şu an için 48 maddede TBMM’de temsil edilen siyasi partilerin mutabakatı oluşmuştur.

Tüm fedakarlıklarıyla gayretleriyle toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek anayasa yazımına destek vermek herkesin görevidir. 

Anayasa sürecinin devam edebilmesinin yolu sürekli görüşmektir, kesip atmak çözüm değildir. Eğer belirli maddelerle mutabakata varılabilmişse diğer maddeler için de sabırla çalışmalıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi masadan kalkmayacaktır. Diğer partilerin kendi takdirleridir.

MHP, bu hayırlı çalışmanın devamını dilemektedir. Bütün fedakarlıkları ile gayretleri ile bu çalışma sonrasında toplumun temel ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir anayasanın TBMM’de yazımına başlamış olmak ve Genel Kurul’da da bunun sonuçlanmasını temin etmek zannediyorum bütün partilerin görevi olsa gerek diye düşünüyoruz.

bahceli-cemil-cicek-gorusmesi.jpg 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1582 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri