Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'den MHP'ye seçim operasyonu!

03.04.2014 14:55
MHP lideri Devlet Bahçeli, yerel seçimde başarısız olan il yönetimlerini tasfiye etmeye hazırlanıyor...

30 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimde Türkiye çapında oylarını artırmasına karşılık büyükşehirlerde oy kaybına uğrayan MHP, Radikal kararların eşiğine geldi.

"Seçim sonuçlarını iyi okumak gerekiyor." diyen MHP lideri Devlet Bahçeli, en büyük düşüşün yaşandığı Ankara ve İstanbul başta olmak üzere başarısız olan il yönetimlerini tasfiye etmeye hazırlanıyor.

HDP'YE GEÇİLDİLER

MHP yönetimi, İstanbul’daki oy oranının ciddi oranda düşük çıkması ve hatta yeni kurulan HDP’nin dahi gerisinde kalınması üzerine bu bölgeyi detaylı şekilde masaya yatırdı. Milliyet'ten Önder Yılmaz'ın haberine göre, merkez yönetim, İstanbul’da yüzde 7,3’ten yüzde 4’e düşülmesinde parti teşkilatının sorumluluğu olduğunu düşünüyor. 

"BAŞARILI OLDUK" AÇIKLAMASINA TEPKİ

Parti yöneticileri arasında oy kaybı yaşanan yerlerle ilgili "Neden?" sorusuna yanıt aranırken, seçimlerin ardından "Başarılı olduk." açıklaması yapan İstanbul İl Başkanlığı da tepki topladı.

BAHÇELİ'NİN TAKTİĞİ

Bahçeli'nin, özellikle büyük oy kaybı yaşanan büyükşehirler başta olmak üzere teşkilatları görevden almak yerine hukuki süreçleri uzatmamak için önce sorunlu gördüğü teşkilatları kapatmak istediğini dile getirdiği belirtildi. Böylece teşkilatlar kapatıldığı için görevlerinden olan yöneticiler itiraz edemeyecek. Bir süre sonra yeni belirlenecek stratejiler doğrultusunda yeni yönetimler oluşturulacak.

"OCAKLARI HAREKETE GEÇİRELİM"

Öte yandan MHP'de Ülkü Ocakları'nın tabanla bağı güçlendirmesine karşın son yıllarda ocak sayılarının ve etkinliğinin azalması nedeniyle başarının yakalanamadığını belirten bazı yöneticiler "Ya Ülkü Ocakları'nı harekete geçirelim, etkili hale getirelim ya da gençlik kollarını yeniden oluşturalım." görüşünü dillendirmeye başladı.

Kaynak:
Bu haber toplam 988 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri