Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'den Önder'e çok sert sözler

09.10.2011 08:10
Bahçeli, Sırrı Süreyya'nın tezkere görüşmelerindeki sözlerine "BDP'nin yamalı bohçaları" sözleriyle tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümetin tezkere fırsatını zamanında değerlendirmesini istedi. Osmaniye gezisi dönüşünde, Akşam Gazetesi'nden Volkan Yanardağ'ın sorularını yanıtladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin çarpıcı açıklamaları şöyle:

MHP lideri Bahçeli, hükümetin tezkere fırsatını iyi değerlendirmesini istedi. Şehitlik sözleri üzerine BDP'li Önder için 'TBMM'de bulunması gereksiz hale gelmiş' dedi

TESİRİ AZALIR
Tezkerenin uzatılması hükümetin elini genişletmiştir. Kış şartları altında kara harekatının ekim sonu ya da kasımda yapılmasındaki güçlük, hatırdan çıkartılmamalı. Zamanlama önemli.

BDP'NİN YAMALI BOHÇALARI
(BDP'li Süreyya Önder'in, 'askerliğin zorunlu olduğu yerde şehitlikten bahsedilemez' sözleri üzerine) BDP'nin yamalı bohçaları, BDP adına bol miktarda konuşur hale geliyor. TBMM'de bulunması zait (gereksiz) hale gelmiş demektir.

AFFEDECEĞİ ŞÜPHESİ VAR
(BDP'lilerin Gemlik'e yürüyüşü) Sürekli eylem içerisindeler. İktidar yüzde 50 çoğunluğa sahip. Her türlü tedbiri almaya muktedir. Affedeceği şüphesi var. İnşallah bu hataya düşmez.

ZULÜMLE BİR YERE VARILMIYOR
Siyasi iktidarın uygulamaları devam ediyor. Şimdi de yerel yönetimlere saldırıyor. Zulümle bir yere varılmıyor. MHP, CHP belediyelerine çok büyük haksızlıklar yapılıyor. İktidarın ustalık diye nitelendirdiği dönem, şaşkınlık dönemi olarak kendini gösteriyor. Böyle devam ederse şaşkınlık dönemi bunların sonu olur. 

Bu haber toplam 1586 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri