Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'den Pakete Sert Eleştiri

01.10.2013 17:07
Bahçeli'den Pakete Sert Eleştiri

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları;

Demokratikleşme paketi hazırlamıştır, kimsenin hele ki AKP milletvekillerinin bile fikri alınmamıştır. Başbakan bölünme duvarının mimarisinde ‘usta’laşmıştır. Başbakan aklını kandilde zekasınıda imralıda kaybetmiştir, değiştirdiği gömleğinin ilk düğmesini yanlış iliklemiştir. Demokrasi her şeyden önce bir ufuk, bir niyet ve bir ülkü meselesidir. Allah'a hamdolsun ki MHP'nin her bir milletvekili yeminine sadıktır.

Demokratikleşme paketi utanç vesikasıdır. Başbakan Erdoğan bu paketi Türkiye'nin demokratikleşme tarihinin son 11 yıllık döneminin sonucu olarak görüyorsa aklını Kandil'de kaybetmiş demektir.

Görünen odur ki Başbakan vicdanını PKK'ya satmıştır. BU bir ayıp ve rezalettir. Başbakan Erdoğan 11 yıl önce tek bir paketle tüm yasakları kaldırmayı gönlünün istediğini ancak siyasi zeminin haızr olmadığını söylemişti. Sorarım başbakan bu ülkede yasak olsaydı sen ve zihniyetin nasıl başbakan olacaktı?  

Öğrencilere orman yolu gösterirken çok mu demokrattın? Medyayı susturan ses, oy vermeyenleri suçlayan sen şimdi demokratikleşmede ahkam mı kestirmektesin.

Sayın Başbakan demokrasinin tramvay olduğunu söylerken bilincin açık mıydı. Lütfen söyleyin bu özgürlüğe susayan kimlerdir, paketten yüzü gülecek bölücülerden başka kaç kişi vardır. Türk milleti ağlarken, kimliği giderken neye sevinecektir? Burayı güneş ülkesi mi zannetmektedir.

Buna göre paketle şehitlerimizin arzusunu yerine getirdiklerini hiç yüzü kızarmadan dile getirmiştir. Ne zamandan beri PKK'nın dayatması aziz şehitlerimizin arzusudur. Sende hiç mi vicdan kalmamıştır. Eli kanlı katillere müjde verilmesini şehitlerin arzusu diya lanse etmek nedir.

Başbakan Erdoğan artık Türkiye'de kimlik dayatan vatandaşların kökeniyle uğraşan bir devlet yoktur demektedir. Ek olarak vatandaşların taleplerine kulak tıkayan, asimile eden bir devlet anlayışı yoktur demektedir. Erdoğan hangi kimlikten bahsetmektedir? Kendileri dışında kimliklerle kimler uğraşmaktadır. Türk kimliği bir dayatma değildir. Türk kimliği sana rağmen, senin gibilerine rağmen yoldaşın dostun İmralı canisine rağmen bayrak gibi dalganacaktır.

Başbakan herşeyi bırakmış muhalefet partileriyle uğraşmıştır. Sözüm ona millete ayak uydurmalıymışız. Kendi eksiğini görmeyen muhalefet milleti suçluyormuş.

Başbakan Erdoğan ve yandaşları zafer anıtı dikemezler. bırakın anıt dikmeyi işler ters döndüğünde soluğu okyanus ötesinde zor alacaktır.
 
Sessiz devrim yapmakla övünürken sinsi devrimle PKK ile pazarlık yapılmıştır. Bu paket İmralı canisinin tezgahından geçmiştir. uzun süre beklemesinin nedeni budur. Pakette Türk milleti yoktur, milletimizin beklentisi yoktur.

Bu haber toplam 1152 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri