Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'den Papa’ya ağır eleştiri

13.04.2015 22:42
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Papa'nın 1915 olaylarına ilişkin söylediği sözlere ateş püskürdü

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Papa'nın 1915 olaylarına ilişkin söylediği sözlere tepki göstererek, ’’Papa ‘20. yüzyılın ilk soykırımı Ermenilere yapıldı’ diyerek Haçlı emellerini yalanla suladı’’ dedi.

Devlet Bahçeli, 1915 olaylarıyla ilgili sözleri nedeniyle Katoliklerin Ruhani Lideri Papa Francis'e resmi Twitter hesabı üzerinden tepki gösterdi.

’’BOSNA VE RUANDA’DAKİ VAHŞETE TOPLU KIYIM DİYENLER...’’

Devlet Bahçeli, Papa Francis’e sert sözlerle yüklenirken, ‘’Papa 12 Nisan günü Vatikan’da düzenlenen bir ayinde, ‘20. yüzyılın ilk soykırımı Ermenilere yapıldı’ diyerek Haçlı emellerini yalanla suladı. 28-30 Kasım 2014 tarihinde ülkemizi ziyaret ederken yavan barış mesajları veren Papa’nın gerçek yüzü artık net olarak açıktadır. Bosna ve Ruanda’daki vahşete toplu kıyım diyenler, 1915 olaylarına soykırım iftirasını layık görmektedir. Çok yazık! Papa Türkiye’ye geldiğinde havalara uçan, eli ayağına dolaşan, “Farklı düşündüğümüz hiçbir konu yok” diyen şahsiyet şimdi ne diyecektir? Papa bilmelidir ki, soykırım bir insanlık suçudur ve hamd olsun şanlı mazimizde buna dair en ufak bir iz ve emare yoktur. İster kabullenilsin, ister reddedilsin; Türk milletinin soykırımla yolları asla kesişmemiş, tertemiz ismi seri cinayetlerle anılmamıştır’’ ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1356 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri