Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeşehir Üniversitesi ABD’nin Başkentinde Üniversite Açıyor

03.05.2013 18:31
Dünyanın farklı noktalarına yerleşke ve kampüsler açan, merkezi İstanbul'daki Bahçeşehir Üniversitesi'nin yeni adresi Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington oldu.

Dünyanın farklı noktalarına yerleşke ve kampüsler açan, merkezi İstanbul'daki Bahçeşehir Üniversitesi'nin yeni adresi Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington oldu.

Yaklaşık dokuz yıl önce Washington'da "Harriet Fullbright" ismiyle dil okulunu hizmete sokan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, buradaki yatırımlarını büyüterek ABD'deki ilk Türk üniversitesini açıyor. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları'na ait Washington’daki Fullbright dil okulu 2004'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılmıştı. Üniversitenin açılışını da Başbakan Erdoğan'ın yapması bekleniyor.

HEDEF DÜNYA VATANDAŞLIĞI

ABD'de ilk Türk üniversitesini açmanın gururunu yaşadığını belirten Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, “ABD'deki yeni kampusumuz Washington DC'de çeşitli alanlarda tüm dünyadan öğrenci ve akademisyenlere açık olacak. Sınırlarımızı geniş tuttuk. Öğrencilerimize birer dünya vatandaşı olmaları hedefiyle eğitim veriyoruz. Bu amaçla da dünyanın farklı ülkelerinde kampüsler açtık. Berlin, Hong Kong, Boston, Toronto, Silicon Valley, Roma ve Bakü bunlardan birkaçı. Washington'da da bir dil okulumuz vardı. Şimdi ABD yatırımlarımızı üniversite ile taçlandırıyoruz. Bundan böyle ABD'de bir Türk üniversitesi olarak var olacağız. Öğrencilerimiz dünya siyasetini yerinde takip edecek" dedi.

Bir tek kampüse bağlı üniversite eğitiminin artık dünya gerçekleriyle bağdaşmadığını söyleyen Enver Yücel "Bu nedenle mimari ve tasarımı İtalya'da, yazılım ve girişimciliği Silicon Valley'de, iletişim ve hukuku Berlin'de öğrenmeleri için yurtdışı kampuslarımızı açtık. Şimdi de ABD'deki yeni kampusumuz tüm dünyadan öğrenci ve akademisyenlere açık olacak" dedi.

Bu haber toplam 13322 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri