Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahoz Türkiye'ye 20 kilometre uzaklıkta

03.04.2012 09:34
Bahoz kod adlı Fehman Hüseyin, sınıra 20 km mesafedeki Metina kampında.

Akşam gazetesinin haberine göre; Bir ay önce PKK kamplarının F-16'larla bombalanması sırasında yaralı olarak kurtulan Bahoz Erdal kod isimli Fehman Hüseyin'in yeri belirlendi. Telsiz konuşmalarını tespit eden güvenlik güçleri, Bahoz'un Çukurca İlçesi'nin karşısında, Türkiye sınırına 20 km mesafedeki PKK'nın Metina kampında olduğunu belirledi.

SURİYE'DE İDDİASI

Örgüt içinde liderlik mücadelesi veren ve son yıllarda en kanlı terör saldırılarının sorumlusu olan Fehman Hüseyin'in TSK'nın düzenlediği hava harekatında yaralandıktan sonra Suriye'de Esad'a sığındığı iddia edilmişti.

25 MART'TA TAKILDI

Ancak Fehman Hüseyin yine bir PKK kampında ortaya çıktı. Örgütün sözde ana karargah komutanı Bahoz Erdal'ın 25 Mart günü yaptığı telsiz konuşmaları istihbarat birimleri tarafından tespit edildi. Telsiz görüşmelerinde Rojhat kodunu kullanan Bahoz Erdal, yeni sadırı talimatları da veriyor. Havaların düzelmesini beklemeden PKK'lıların hemen harekete geçmelerini 3-4 kişilik gruplar halinde saldırı düzenlemelerini istiyor.

SEVGİLİYE HEDİYE; M-16

Fehman Hüseyin'le ilgili bir ilginç detay da geçen aylarda yakalanan bir PKK'lının ifadelerinden çıktı. Buna göre B.Ş ismindeki itirafçı, Bahoz Erdal'ın aşk trafiğini anlattı. Fehman Hüseyin'in sevgilisi olan Yüksekovalı Kızıl Beritan Kod isimli Cihan Asi'nin örgüte yeni katılmasına rağmen önemli sorumluluklar verildiğini söyledi. Bahoz Erdal'ın, 2009'da tutuklanan Cihan Asi'ye M-16 silah hediye ettiğini söyleyen B.Ş, örgütte bu durum yüzünden huzursuzluk çıktığını ve birçok kadın örgütten ayrılmak istediğini öne sürmüştü.

Bu haber toplam 10426 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri