Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saldırı talimatı Bahoz Erdal'dan

26.05.2012 09:22
Saldırı talimatı Bahoz Erdal'danverdiği ortaya çıktı.
Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesindeki bombalı saldırının asıl hedefinin Ankara olduğu iddia edildi. Saldırı talimatını Bahoz Erdal'ın verdiği ortaya çıktı.
 
Edinilen bilgilere göre teröristlerin asıl hedefi başkenti kana bulamaktı. Yaklaşık iki hafta önce kriptolu telsiz konuşmalarında örgütün yöneticilerinden “Bahoz Erdal” kod adlı Fehman Hüseyin’in örgüt üyelerine Ankara’da bombalı eylem talimatı verdiği belirlendi. Bunun üzerine Anadolu’da hem jandarma hem de polis ekipleri iki haftadan bu yana Ankara yolu üzerindeki araçlara yönelik asayiş uygulaması yapmaya başladı.
 
Kumrular’daki gibi...
 
Kahramanmaraş Göksun’da da sabah saatlerinde jandarma ekipleri asayiş uygulaması yaparken durumundan şüphelendikleri araca ‘dur’ ihtarı yapınca, teröristler kaçmaya başladı. Ekipler eylem yapacak aracın bu olduğu ihtimaliyle takibe geçti. Hem jandarma hem de polis ekipleri, aracı içinde bomba olma olasılığına karşı boş bir arazide sıkıştırmaya çalıştı. Ancak yakalanacaklarını ve asıl hedeflerine ulaşamayacaklarını anlayan teröristler, yolda karşılarına çıkan emniyet müdürlüğüne saldırdı. İddiaya göre teröristler yoldaki uygulamalar olmasaydı içinde patlayıcıların bulunduğu araçla Ankara’ya kadar gelecekler ve burada Kumrular’daki patlamaya benzer bir eylem gerçekleştirip kaçacaklardı.
 
Bu haber toplam 2374 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri