Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan Avcı Dershanecilerle Biraraya Gelecek

25.11.2013 11:18
Milli Eğitim Bakanı Avcı, 8 ayrı çalıştayın sonuçlarını önümüzdeki hafta Başbakan'a sunacak.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden gelen öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığı Başöğretmen Salonu'ndan kabul etti. Avcı, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Dershanelerle ilgili çalışmanın haziran ayında bitirileceğini belirten Avcı, öngörülen takvimde bir gecikme olmadığını söyledi.

'ÖNCEDEN KARARLAŞTIRILMIŞ BİR DURUM YOK'

Türkiye genelinde bu hafta için 8 ayrı çalıştayda dershane sektöründe çalışan girişimlerin, öğretmenlerin, velilerin ve öğrencilerin görüşlerini alacaklarını ifade eden Avcı, 'O çerçevede değerlendirmelerimizi yapacağız. Önümüzdeki hafta yapılacak Bakanlar Kurulu'nda da bizim yaptığımız hazırlıkların, ilgili kamuoyu ve paydaşlar tarafından nasıl değerlendirildiğine ilişkin bilgileri edinmiş olarak arz edeceğiz' dedi.

'Herşey kararlaştırıldıktan sonra sadece bir takım hususların, ilgili kişilere tebliğ edilmesine yönelik bir çalışmaymış gibi takdim ediliyor bazıları tarafından. Bu doğru değildir' diyen Avcı, 'Biz iki yıldan beri en azından komisyon başkanı olarak buna şahidim, bu çalışmaları, bu istişareleri, bu danışmaları yapıyoruz. Hazırlanan süreçle ilgili konuları da Sayın Başbakan'ın talimatı üzerine son bir defa ilgili paydaşlarla görüşme fırsatı bulduk, buluyoruz. Ondan sonra da Bakanlar Kurulu'nda tekrar konuşacağız' diye konuştu.

habervaktim

Bu haber toplam 932 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri