Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan Çağlayan'dan "yeni Başbakan" tüyosu

25.05.2013 02:25
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, yeni Cumhurbaşkanı ile yeni Başbakan'la ilgili soruları cevapladı...

A Haber'de Sevilay Yükselir'in sunduğu %100 Siyaset programıEkonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ı konuk etti.

Canlı yayında, Sevilay Yükselir, Şeref Oğuz ve Süleyman Yaşar'ın sorularını yanıtlayan Çağlayan, başbakanın ABD ziyareti, Serbest Ticaret Anlaşması, Gümrük Birliği ile ilgili bilgiler veririken siyasi gündemi de değerlendirdi.

"ERDOĞAN CUMHURBAŞKANLIĞI'NA, GÜL DE BAŞBAKANLIK'A ADAYLIĞINI KOYABİLİR"

Sevilay Yükselir'in “Sayın Başbakan’ın AK Parti’nin başında olmaması genel başkan olarak, başbakan adayı olmaması bir sıkıntı yaratmayacak mıdır?” sorusuna yanıt veren Çağlayan "Sayın başbakanımız ve sayın cumhurbaşkanımız çok yakın iki arkadaş, partiyi beraber ikisinin kurduğunu ben dün gibi hatırlıyorum. İki lider, bir araya gelip muhakkak anlaşırlar. Sayın başbakanımız cumhurbaşkanlığı adaylığını çok rahat şekilde koyabilirler. Hiçbir problem hiçbir sıkıntı olmaz” dedi. 

Çağlayan “sayın başbakan cumhurbaşkanı adayı olur, sayın cumhurbaşkanı başbakan adayı olur mu demek istiyorsunuz?"sorusunu ise “Niye olmasın, ne mahsuru var gayet de güzel olur… iki yakın arkadaş, en iyi şekilde kendilerin yapacağı görüşmeler, partinin kendi kurucularının vereceği karar. Biz bir kere son derece demokratik bir partiyiz.” Şeklinde cevapladı. 

YAZETE.COM

Bu haber toplam 1708 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri