Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan Çelik, gezi eylemcilerini Şanlıurfa'ya davet etti

30.06.2013 22:25
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yeşili korumak için Gezi Parkı eylemlerine katılanları Şanlıurfa'ya davet itti. Çelik, Şanlıurfa'da 24'ü park olmak üzere 29 tesisin açılışını yaptı.

Karaköprü Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve hizmete sunulan maliyeti 8 milyon 100 bin TL olan 24 adet park ve 5 adet kapalı otopark ve kapalı semt pazarının açılışı Karaköprü Şair Nabi Anfi Tiyatro alanında yoğun katılımla gerçekleşti. Toplu açılışa katılan Bakan Çelik ile beraberindekiler, çiçeklerle ve davul zurna eşliğinde folklor ekibinin gösterisi ile tören alanını dolduran davetliler tarafından alkışlanarak karşılandı.

Açılışta konuşan Bakan Çelik, Gezi Parkı'na gönderme yaptı. Hükümetin 10 yıllık hizmetlerini değerlendiren Bakan Çelik, hedeflerinde hizmetin dışında bir gayenin olmadığını ifade etti.

“Millete hizmet için yola çıkanların hizmetle meşgul olması gerekiyor" diyen Bakan Çelik, Türkiye'nin her tarafından güzelliklerin yükseldiğini anlattı. 

Çelik, "24 adet park otopark ve semt pazarlarının açılışını yapıyoruz. İstanbul'da birileri neden yürüyor park için yürüyor. Park işini siz Recep Tayyip Erdoğan'a mı öğreteceksiniz? Park nasıl yapılır diye? Parkı görmek istiyorsan o zihniyetin devamı olan Şanlıurfa'ya gel 23 parkın açılışı yapılıyor. Merkezi yönetim, yerel yönetim kol kola iç içe hep beraber Türkiye'nin, Şanlıurfa’nın geleceğe taşınması konusunda büyük bir gayret büyük bir mücadele içerisinde olmamız gerekiyor, işte bugün 23 park ve 5 adet otopark ve semt pazarları sağlıklı kentin sağlıklı bir ilçenin geleceği açısından son derece ümit var gelişmelerdir.” dedi.

Toplu açılış töreninde konuşan ev sahibi Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, “Hükümetimizin, Bakanlıklarımızın, Türkiye’de yapmış olduğu kalkınma ve hizmet öncülüğünü bizlerde AK Parti'nin, AK belediye başkanları olarak ilçemizde ona ayak uydurmanın uğraşı ve derdi içerisindeyiz, ilçe halkımız ile birlikte AK Parti İlçe Başkanlığı, kadın kolları, gençlik kolları, meclis üyelerimiz ve karar organlarımız ile birlik beraberlik içerisinde gelişen ilçemizi en güzel yere taşımanın derdindeyiz. Karaköprü’yü ilçe olmaya layık gören Sayın Başbakanımızdan, bakanlarımız ve milletvekillerimizden Allah razı olsun onlara çok teşekkür ederiz. İnsanlarımıza ulaşmak insanlarımıza hizmet etmek bir ibadet aşkıdır diyerek gece gündüz demeden çalışıyoruz. Sayın Bakanımızın 'Şanlıurfa’nın yem yeşil olması gerekiyor' sözlerinin ardından büyük bir gayret ile çalışarak her yıl 75 bin adet ağaç dikerek büyük alanlarda parklar yaparak yeşil alanları çoğaltıyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1332 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri