Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan Çelik muhalefete yüklendi

24 Ocak 2009 / 16:33
Şu anda Türkiye'nin gündeminde ekonomik kriz ve çetelerin olduğunu belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik: 'Çözüm üretemeyen kısır muhalefet anlayışı gelişti.
Bunu da millet görüyor." Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ''Demokrasinin gücü iktidarıyla muhalefetiyle birlikte olur. Eriyen, üretemeyen, projesi olmayan bir muhalefet anlayışının iktidara, milletin geleceğine katkısı olmaz'' dedi.

Bakan Çelik, Bursa'da partisinin Osmangazi İlçe Başkanlığınca düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin gerek çevresinde gerekse bünyesinde önemli olayların olduğu bir süreç yaşadığını söyledi.

Bu süreçte toplumun her kesimine önemli görev düştüğünü, hükümet olarak yoğun bir çalışma içinde olduklarını ifade eden Çelik, ''Kibir sahibi insanlar değiliz. Makamlar yükseldikçe gönülleri alçalan, insanlarla hemhal olan bir anlayışın, bir siyasi liderin takipçileriyiz. Bunun için 29 Marta doğru yürürken adımlarımızı iktidar partisi olgunluğu içinde atmamız gerekiyor'' diye konuştu.

Bakan Çelik, 6 yıllık görev süreleri içinde Türkiye'de gündemi takip etmekten, gündemdeki olaylara cevap vermekten aciz bir muhalefet anlayışı geliştiğini belirtti.

''Türkiye'de genel başkanından en alt birimine kadar hiçbir şey ifade edemeyen, çözüm üretemeyen kısır muhalefet anlayışı var. Bunu da milletimiz görüyor'' diyen Çelik, vatandaşların bu anlayışa gereken notu verdiğini kaydetti.

EKONOMİK KRİZ

Çelik, Türkiye'nin gündeminde şu anda iki olay bulunduğunu, bunlardan birinin ''ekonomik kriz'', diğerinin ise ''çeteler'' olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

''Ekonomik kriz Türkiye kaynaklı mı iktidar kaynaklı mı? Yok, küresel bir ekonomik kriz. ABD'de 2 milyon 600 bin kişiyi işsiz bırakmış. ABD'de işsizlik oranını yüzde 3,5'ten yüzde 7,2'ye çıkarmış. Dünyayı ve bütün ülkeleri kasıp kavuran bir kriz ortamı yaşanıyor. Ey muhalefet çıkıp bu ekonomik krizle ilgili bir şey söyleyin. Kaynağı ve çözümü nedir? Var mı çözümünüz? Yok. Ne var? İşin lafı var, edebiyatı var, istismarı var. Bu kadar ucuz siyaset, bu kadar ucuz politika güzergahına kimsenin düşeceğini zannediyorlarsa bunlar çoktan geçti. 6 yıl içinde milletin ufku, bakış açısı çoktan değişti.''

''SİLAHLAR ÇIKIYOR YER ALTINDAN''

İkinci önemli gündem maddesinin de ''çeteler'' olduğuna işaret eden Çelik, şöyle devam etti:

''Silahlar çıkıyor yer altından, kazındıkça çıkıyor, gömülmüş. Neden gömülmüş? Sarılmış özenle. Niye sarılmış? Kim bunlar, ne yapmak istiyorlar? Hangi neticeyi elde etmek istiyorlar? Türkiye demokratik bir cumhuriyet değil mi, hukuk devleti değil mi? Türkiye'nin güvenlik kuvvetleri yok mu? Türkiye, güçlü bir devlet değil mi? Evet. Türkiye'de iktidarı millet getirmez, millet götürmez mi? Evet millet getirmeli ve millet götürmeli. Ama geçmişte ne oldu, acaba hangi karanlık sayfalar, hangi karanlık satırlar var, neler oldu neler bitti? Bunların aydınlanması konusunda, yargıda yürütülen şu anki olaylar konusunda bırakınız yargı safahatını, hiçbirimizin bir şey söyleme hakkı yok.

Ama bu konuyla ilgili Allah aşkına siz muhalefetten ciddi, sağlıklı güçlü bir Türkiye, demokratik bir cumhuriyetin ilelebet yaşaması için ortaya koydukları bir argüman, düşünce, yorum duyabiliyor musunuz? Yok. Kadrolarını, fikir birliğini kaybetmiş bir muhalefet anlayışının Türkiye'ye verebileceği hiçbir şey yok. Bu bizleri de üzüyor. Çünkü demokrasinin gücü iktidarıyla muhalefetiyle birlikte olur. Eriyen, üretemeyen, projesi olmayan bir muhalefet anlayışının iktidara, milletin geleceğine katkısı olmaz.''

Bakan Çelik, partisinin Osmangazi belediye başkan adayı Mustafa Dündar'a başarı diledi.

Kaynak:
Bu haber toplam 860 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri