Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan Çelik'ten Baykal'a ilginç öneri

05.03.2009 19:55
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, CHP lideri Deniz Baykal'ın yıllardır halktan vekalet alamadığını belirterek...
"Yetmiş yaşını geçmişsin sayın Baykal. Senin yerinde olsam kenara çekilir, hatıralarımı yazar, torunlarımı severim. Bu saatten sonra senin memlekete yapacağın en büyük iyilik budur." dedi.

Çelik, Van'da seçim bürosunda yaptığı konuşmada, AK Parti hükümeti olarak mücadelelerinin, vatandaşın cebinden hak etmediği parayı şu veya bu şekilde alan ve vatandaşın cebine elini daldıran eşkıyalar ve haramilerle olduğunu söyledi.

Çelik, "Biz bütün bu eşkıyalarla mücadele ediyoruz. AK Parti'yi sevmeyenler, sayın Başbakan'ımızın aleyhinde atıp tutanlar, genellikle 'elinizi halkın cebinden çekin' diye eline vurduklarımızdır. Ama onların eline ve ensesine vurmaya devam edeceğiz hukuk yoluyla. Kurta merhamet ederseniz, kuzuya zulmetmiş olursunuz. Biz halkımıza kasteden o kurtlara meydan, imkan ve fırsat vermeyeceğiz." diye konuştu.

Konuşmasında Baykal'a yüklenen Çelik, Başbakan Erdoğan ülke, ülke, il, il gezerek halka hizmet için çalışırken, Deniz Baykal'ın ya Antalya'da kulaç atarak yüzdüğünü veya Oran'da sabah yürüyüşü yapıp keyfine baktığını savundu.

Çelik, şunları söyledi: "Deniz Baykal, devletin resmi kurumlarının terör örgütü ilan ettiği Ergenekon'a avukat olduğunu söylüyor. Dün de bir konuşmasında 'Başbakan bana avukat diyor, evet ben milletin avukatıyım' diyor. Ergenekon milletin lehine çalışan bir örgüt mü ki sen gidip onun avukatlığını yapınca milletin avukatı oluyorsun? Halk kime vekaletname vereceğini çok iyi biliyor. Halk her seçimde oylarıyla Baykal'ı azlediyor. Yıllar yılı halk ona vekaletname vermiyor. Başbakan yapacak oy vermiyor."

Bakan Çelik, konuşmasında isim vermeden DTP'nin Van Milletvekili Özdal Üçer'e de göndermede bulundu.

AK Parti'nin 5 milletvekilinin dışında Van'da 2 milletvekili daha olduğunu hatırlatan Çelik, hiçbir şey yapmayınca, özellikleri, maharetleri, kabiliyetleri, marifetleri olmayınca gündeme gelemediklerini ve bunun için başbakana küfretme yolunu tercih ettiklerini söyledi.

Çelik, "Ama biz Başbakan'ımıza küfredenlere karşılık vermeyi bile kendimize yedirmiyoruz. Kötü söz sahibinindir. Herkes kendine yakışanı yapar." ifadesini kullandı.

Çelik, Van'ın, 1990'lı yılların başından itibaren başta terör olayları sebebiyle ilçelerden, köylerden ve çevre illerden göç aldığını hatırlatarak, Van'ın bu göçle büyümeyerek irileştiğini söyledi.

Kenar mahallelerde derme çatma evler yapıldığını hatırlatan Çelik, milletin gücü arkalarında olduğu müddetçe, şehrin kenar mahallelerinde ne kadar derme çatma ev varsa, Kentsel Dönüşüm Projesi'yle oralarda oturanları pırıl pırıl ev sahibi yapacaklarını vurguladı.

Van Belediyesi'nin borçlarının olduğu söylentilerine tepki gösteren Bakan Çelik, "Kardeşim kaygısı sana mı düştü? Belediyenin borcunu sen mi ödeyeceksin? Türkiye'de en çok borcu olan Ankara Büyükşehir Belediyesi'dir fakat Ankara'da yine güzel hizmetler yapılıyor. Siz hiçbir hizmet yapmazsanız borcunuz da olmaz. Kanalizasyon yapılmazsa, vatandaşa sağlıklı su götürülmezse, yeni yollar ve bulvarlar yapılmazsa o zaman belediyenin borcu olmaz. Demek iş yapılmış ki onun için borcu var." şeklinde konuştu.


Kaynak:
Bu haber toplam 878 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri