Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan danışmanı eve gitti fikir değişti

03.01.2014 00:12
Yılbaşı akşamı bakanın teklifini geri çeviren Edirneli Büyükköşdere, fikir değiştirdi.
Bakanın çay davetini geri çevirdi, evine danışman gitti! Ziyaret sonrası fikrini değiştiren Mümin Büyükköşdere, Bakan Mehmet Müezzinoğlu'nu tanımadığını bu yüzden de çay teklifini kabul etmediğini söyledi. Büyükköşdere, ziyaret sonrası bakanı aradı çay içmeye davet etti.
 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yılbaşı akşamı seçim bölgesi Edirne’de kahvehane ve meyhaneleri ziyaret etti. Yeniimaret Mahallesi’nde bir kahvehane ziyaretinden sonra Mümin Büyükköşdere’yi evinin balkonunda görerek "Çayınız varsa gelelim" diye sormuş, karşılığında ise "Evde çay yok, istemez" cevabıyla karşılaşmıştı.
 
DANIŞMANI EVİNE GİTTİ, GAZETECİLERİ ÇAĞIRDI
 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun danışmanı Tuna Bekleviç, çiftçilik yapan Mümin Büyükköşdere’yi bugün evinde ziyaret etti. Danışman Bekleviç ev sahibi Büyükköşdere ile bir süre baş başa görüştükten sonra gazetecileri arayarak eve davet etti. Yılbaşı akşamı bakanın evini ziyaret etmesini istemeyen evli, 3 çocuk babası Mümin Büyükköşdere, gazetecilere Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu tanımadığı için evine davet etmediğini söyledi.
 
'DIŞARIDA KAVGA VAR ZANNETTİM'
 
Dışarıda kavga olduğunu zannettiği için balkona çıktığını anlatan Büyükköşdere, "Ben onun bakan olduğunu fark etmedim, bilsem öyle bir hata yapar mıyım? Kusura bakmayın ben tanımadığım için ne diyeceğimi şaşırdım tabi. Söylenecek bir kelime bulamıyorum. Affedersiniz, kusura bakmayın. Özür dilerim, buyursun gelsin, kapım herkese açık. Ben balkondan baktığımda kalabalık görünce kavga var zannettim. Bilsem çağırmaz mıyım? İnip aşağı kapıyı açarım, sarılırım. Koskoca bakanımızdan bir çayı mı esirgeyeceğiz. Edirne’ye geldiğinde buyursun gelsin, özür dilerim" dedi. 

BAKANLA TELEFONDA GÖRÜŞTÜ
 
Tuna Bekleviç ise gazetecilere ev sahibinin Sağlık Bakanını tanımaması nedeniyle bir sıkıntı yaşandığını söyleyerek, "Geldik şimdi çayı da var, her şeyi var" dedi. Danışman Bekleviç, telefonundan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu arayarak, "Eve ziyarette geldim. Mümin Büyüköşdere size tanımadığı için daveti geri çevirmiş" dedi. Bakan Müezzinoğlu ise, Mecliste olduğunu söyleyerek en kısa zamanda eve ziyarete geleceğini söyledi.
 
'SAYIN BAKANIM BUYUR GEL'

Bakan Müezzinoğlu ile telefonda görüşen Mümin Büyükköşdere ise "Sayın bakanım bekliyorum, sen buyur gel. Özür dilerim bakanım. Kapım herkese açık. Beklerim gelmezsen kızarım. Kusura bakma seni çıkaramadım, tanıyamadım. Kavga var zannettim. Geçtikten sonra fark ettim ama gelemedim utandım" diye konuştu.
 
Daha sonra eşi Şenay ile birlikte bakanın eve gelme isteğini geri çevirdiği balkona çıkan Mümin Büyükköşdere, bakan danışmanı Tuna Bekleviç ile gazetecilere el salladı.
 

Bu haber toplam 1610 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri