Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan Eroğlu'ndan 'Suriyelilere vatandaşlık' açıklaması

08.07.2016 15:12
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Suriyeli sığınmacılara Türk vatandaşlığının verilmesi ile ilgili açıklamada bulundu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Suriyeli sığınmacılara vatandaşlıkverilmesi çalışmalarına ilişkin, "Tabi ki kriterler mutlaka olacak. Özellikle onlar incelenecek. Uygun olmayanlar vatandaş olamayacak." dedi.

Eroğlu, Afyonkarahisar'da Şehit Yüzbaşı Erdinç Şatırer'in ailesini ziyaret etti.

Ziyaret sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Eroğlu, Doğu Karadeniz'de kuvvetli yağışlar olduğunu, vatandaşların dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

"KRİTERLER MUTLAKA OLACAK"

Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık verilmesi çalışmalarıyla ilgili soru üzerine Bakan Eroğlu, "Tabi ki kriterler mutlaka olacak. Özellikle onlar incelenecek. Uygun olmayanlar vatandaş olamayacak." dedi.

Eroğlu, şunları kaydetti:

"Suriye'de yetişmiş çok insan vardı. Benim de orada çok dostlarım vardı. Su ve çevre konusunda uzman insanlar vardı. Avrupa maalesef bunları hemen kaptı. Yani Avrupa çok uyanık. Hiçbir konuya destek vermiyor. Seçilmiş akademisyen olsun, uzman olsun, bu insanları kabul etti. Netice itibarıyla bu da Avrupa'nın uyanıklığıdır. Şimdi 3 milyon Suriyeli kardeşlerimize biz bakıyoruz. Sözde yardım yapacaklardı. Yardım falan şu ana kadar gelmedi. Gelir diye düşünüyoruz. Şu anda yaklaşık 12-13 milyar lira doğrudan desteğimiz var, ama bu bereket... Avrupa'da böyle davrandıkları için büyüme sıfıra doğru gidiyor, ama Türkiye, onların duası ve bereketiyle dünyada ilk dörde giren bir büyüme oranına sahip. Cenabı Allah da onların bereketini veriyor."

Bu haber toplam 1148 defa okunmuştur
bakan
muhammet
bakan eroglu siz kime sordunuz.bu suriye,lilere vatandaslik verelimmi diye.aldiniz butun islam,i teroristleri vatanima.birde onlara vatandaslikmi vermeyi dusunuyorsunuz.acikca soyle bu olay yanliz baskanlik icin yapiyoruz diye yoksa biz hic bir dine acimayiz diye.
08 Temmuz 2016 Cuma 20:12
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri