Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Fransa'nın önde oluşunu anlamıyoruz'

21.03.2011 15:54
Birleşmiş Milletler'in Libya'ya yönelik kuvvet kullanma kararını değerlendiren Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, ''Bu faaliyette Fransa'nın çok önde olmasını bizim anlamamız pek mümkün görünmüyor'' dedi.

 

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Birleşmiş Milletler'in Libya'ya yönelik kuvvet kullanma kararına ilişkin, ''Bu faaliyette Fransa'nın çok önde olmasını bizim anlamamız pek mümkün görünmüyor. BM'nin kararının icracısı gibi olmasını anlamakta güçlük çekiyoruz'' dedi.

Bakan Gönül, Makedonya Cumhuriyeti Savunma Bakanı Zoran Konjanovski kabulünde gazetecilerin Libya'ya ilişkin sorularını yanıtladı. Gönül, ''Bu faaliyette Fransa'nın çok önde olmasını bizim anlamamız pek mümkün görünmüyor. BM'nin kararının icracısı gibi olmasını anlamakta güçlük çekiyoruz. Ama sonradan daha net bir şekilde anlaşıldı ki komutada ABD yer almaktadır. Olayın başlamasından önce ve sonrasında Bakanlığımız ve Genelkurmay Başkanlığı muhataplarıyla sürekli görüşüyor. Bilgi almaktadır. Bulunduğumuz nihai durum budur'' dedi.
 
 

İHA 

Bu haber toplam 1596 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri