Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan Mehmet Şimşek'ten dikkat çeken karikatür

20.07.2015 11:43
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yeni Vergi Usul Kanunu'na ilişkin bilgiler verdikten sonra Twitter'dan paylaştığı karikatür dikkat çekti.

Bakan Mehmet Şimşek paylaşımını 'vergi adaleti hashtag'i altında yaptı. Karikatürde vergi toplamadaki adaletsiz yaklaşıma vurgu yapılıyor.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in dün Twitter’dan paylaştığı karikatür dikkat çekti. ‘Vergi adaleti’ başlığı ile Şimşek’in paylaştığı karikatürde ‘vergi ödeyen’ kişiler kürekçiler olarak sembolize edilmiş ve bir kişi o insanlara kırbaç ile vuruyor. Geminin üst tarafında ise varlıklı görünümleriyle dikkat çeken kişiler içeceklerini yudumluyorlar. Bu kişilerin bulunduğu alana ‘vergiden muaf’ ve ‘çok uluslu’ isimleri verilmiş.

Bakan Şimşek’in dün yeni vergi kanunu açıkladıktan sonra bu karikatürü paylaşması ise dikkat çekti.

YARIM ASIRLIK KANUNDA DEĞİŞİKLİK

Şimşek dün Türk vergi sisteminin temel taşlarından olan Vergi Usul Kanunu'nun yeniden yazımına ilişkin çalışmaların büyük ölçüde bittiğini söyledi.

Söz konusu kanunun 1961 yılından bu yana uygulandığına işaret eden Şimşek, yarım asırlık kanunda yapılan değişikliğin, büyük bir reform niteliğinde olduğunu ifade etti.Şimşek, yaklaşık 2 yıldır süren büyük bir çalışmayla, kanunu günümüz koşullarına uyacak şekilde yenilediklerini kaydetti.

Bu haber toplam 4206 defa okunmuştur
vergi
hamza
bakan ne demis.kendi yarattigimiz zenginden vergi alamiyoruz.gariban isciden vergi aliyoruz.bizim,de islam,imiz bu gercekleri mizah yapmislar.akp,nin zengini hic vergi vermiyor.faiz islam,ini getirdi akp. turkiye,nin basina faiz faiz yakinda camiye gitmek icin bile kredi karti getirtecekler akp,liler.
20 Temmuz 2015 Pazartesi 18:44
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri