Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan Şahin, CHP'li Genç'ten Tazminat Kazandı

06.11.2013 02:23
Bakan Fatma Şahin, kendisine yönelik kullandığı ifadeler nedeniyle, CHP Tunceli Milletvekili Genç'e açtığı davada, 20 bin lira tazminat kazandı.

Ankara 4. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in avukatı Ali Özkaya ile davalı Kamer Genç katıldı.

20 BİN TL ÖDEYECEK

Duruşmada söz alan Kamer Genç, hakaret kastının bulunmadığını,Bakan Şahin'in kendisine hakaret ettiğini öne sürerek, davanın reddedilmesini istedi. Genç,Bakan Şahin'e açtığı karşı davanın kabul edilmesitalebinde bulundu. Duruşmaya son veren Hakim Ahmet Arslan, Genç'in, Bakan Şahin'e 20 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.Arslan, Genç'in açtığı karşı davayı ise reddetti.

"HANGİ TARİKAT MENSUBUNUN BİLMEM KANÇINCI HANIMI OLURDUNUZ"

Dava dilekçesinde, Kamer Genç'in, TBMM Genel Kurulu'ndaki"Acaba Atatürk bu Cumhuriyeti kurmasaydı, siz şimdi hangi devletin vatandaşıydınız ve o makamda oturacak mıydınız? Eğer zaten otursaydınız hangi tarikat mensubu bir kitlenin, bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz?"sözlerine yer verilerek, 100 bin lira manevi tazminat talep edilmişti.


Bu haber toplam 2238 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri