Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan Şahin'e Hakkari'de saldırı

18.08.2012 23:52
Bölgede güvenlik görevlileri, göstericileri dağıtmak için biber gazı ve tazyikli su kullanıp havaya ateş açtı
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, beraberindeki heyetle çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Hakkari'ye geldi.
 
Uçakla geldiği Van'dan karayoluyla Hakkari'ye geçen Bakan Şahin'i Depin Polis Kontrol Noktası'nda Vali Orhan Alimoğlu ve kurum amirleri karşıladı. Şahin'e İçişleri Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu, Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Yıldırım Güvenç, Jandarma Hareket Başkanı Tümgeneral Mehmet Çörten, Jandarma İstihbarat Teknik Daire Başkanı Albay Şevket Tekin ve Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Cihangir Çelik de eşlik etti.
 
Yoğun güvenlik önlemi altında gerçekleşen karşılama töreninin ardından şehir merkezine geçen Şahin, Altay Caddesi'nde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnaflarla kısa bir süre sohbet eden Şahin, bir işyerinden spor ayakkabı satın aldı. Bazı esnaflar ise bayram gelmesine rağmen işlerinin durgun olmasından yakındı.
 
Bakan Şahin daha sonra bir otelde verilen iftar yemeğine geçti. Basına kapalı olarak gerçekleşen ziyarette Şahin'in bir konuşma yaptığı ve bayramın ilk günün Hakkari'de çeşitli incelemelerde bulunacağı öğrenildi.
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin Hakkari'de iftar sonrası Cumhuriyet Caddesi üzerinde esnafla sohbet ederek vatandaşlarla birlikte kahvede çay içti.
 
Bu sırada bir grup gösterici Bakan Şahin'i yuhalayıp, taş attı. Bakan Şahin, korumalar tarafından kafeye götürüldü.
 
Gösterici grubun taşlı saldırısı üzerine polis, olaylara müdahale etti.
 
 
Bu haber toplam 4066 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri