Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan Topçu paralel yapıyı topa tuttu!

02.10.2015 15:56
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu paralel örgüte sert çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu,"Devleti ele geçirmek ne bir örgütün ne bir kurumun hakkı değildir. Devlet sadece siyaset yoluyla ele geçer ve devleti siyaset yönetir" dedi.
Bakan Topçu, Kırıkkale Belediyesi ziyareti sırasında vatandaşların açtığı"Milletin bakanı Kırıkkale'ye hoş geldiniz" pankartını görünce, "eskiden bir takım vesayet hayranlarının olduğunu" söyledi.
Eskiden tanktan, toptan ve tüfekten medet umanların bulunduğunu belirten Topçu, şöyle konuştu:

DEVLETİ SADECE SİYASET YÖNETİR

"Sandığa itibar etmeyenler... Biz o zamanlar da demiştik ki, sandıkla gelen sandıkla gitmeli, millet ne derse o olmalı. Çünkü sandık millet iradesinin neticesidir. Bu günde bizi seven ve dostlarımız 'Milletin bakanı Kırıkkale'ye hoş geldiniz' demiş. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Biz ömrü hayatımızda siyasetimizi milletimiz, devletimiz ve medeniyet coğrafyamızın bir tamamı için yaptık. Biz siyaseti ilke ve ideal olarak, millete hizmet yeri olarak, siyaseti devleti ele geçirecek tek kurum olarak düşündük. Anayasamızda da bu böyledir. Devleti ele geçirmek sade ve sadece siyasetin hakkıdır. Devleti ele geçirmek ne bir örgütün, ne bir kurumun hakkı değildir. Devlet sadece siyaset yoluyla ele geçer ve devleti siyaset yönetir. Onun için bu pankartı manidar buldum. Çok teşekkür ediyorum."

ZULÜM AZRAİL OLSA HEP HAKKI TUTACAĞIM

Belediye şeref defterini de imzalayan Topçu, burada Abdurrahim Karakoç'un"Dava Felsefem" şiirinden "Ben milletimin uğruna adamışım kendimi, Bir doğrunun imanı, bin eğriyi düzeltir, Zulüm Azrail olsa hep hakkı tutacağım, Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir" dizelerini okudu.
Bakan Topçu ve beraberindekiler daha sonra İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret etti. Topçu, burada Kırıkkale Ustalar Topluluğu tarafından seslendirilen Neşet Ertaş'ın Gönül Dağı türküsüne eşlik etti.

Topçu, daha sonra da İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

Bu haber toplam 1490 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri