Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan ve Valiye fırçanın nedeni o proje çıktı

26.08.2013 19:08
Başbakan Erdoğan'ın Rize'de katıldığı toplu açılış merasiminde Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Rize Valisi Nurullah Çakır'a yaptığı uyarı "Başbakan'dan Bakan ve Valiye fırça" başlığı ile servis edildi. Olayın böyle olmadığı ortaya çıktı.

Başbakan Erdoğan Rize’de katıldığı toplu açılış merasiminde eşi Emine Erdoğan ile birlikte önünde bulunan kitapçığı inceledikten sonra önce Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ı sonra da Rize Valisi Yazıcı’yı yanına çağırmıştı. Bu görüntüler medyada Başbakan’dan Vali ve Bakan’a fırça olarak yer almıştı.

Amirler.Net’in ulaştığı bilgilere göre ise olayın böyle olmadığı ortaya çıktı. Başbakan Erdoğan’ın incelediği kitapçığın Rize için yapımı planlanan yatırımları anlatmak için Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hazırlandığı bildirildi.

Başbakan Erdoğan kitapçığı incelerken buradaki bir proje için daha evvel başlatılması talimatı verdiği ve yeni başlanmasından dolayı Bakan Bayraktar’a uyarılarda bulunduğu öğrenildi. Erdoğan Bayraktar’a “Hiç vakit kaybetmeden bu işi derhal derhal hızlandırın, Trabzon’da bir örneği var orayı inceleyin” derken Vali Yazıcıoğlu’na da “Proje için Valilik olarak yapılması gereken ne varsa başlayın, üzerinize düşen görevlerde zaman kaybına neden olmayın” şeklinde uyarılarda bulunduğu belirtildi.

İşte Başbakan'ın incelediği o kitapçık:Kaynak: Amirler.net


 
Bu haber toplam 2622 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri