Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan Yılmaz'dan İlginç Açıklama!

11.01.2015 23:57
İsmet Yılmaz, "CHP zihniyetinin Türkiye'de iktidar talebi yoktur. CHP'nin iktidara geleceğini düşünen var mı?" dedi.

Yılmaz, Aşıkpaşa Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, halkın AK Parti'ye verdiği desteğin Türkiye'yi eski Türkiye'den çıkardığını ve yeni Türkiye'ye getirdiğini belirterek, "Eski Türkiye, borç alan Türkiye'ydi, yeni Türkiye, borç veren Türkiye.

Herkes bilir ki AK Parti iktidara geldiğinde bu devlet borçluydu. IMF'den 23,5 milyar dolar borç almış ancak kim ödedi, AK Parti ödedi. İşte 'eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında ne fark var' derseniz birisi borçlu Türkiye, diğeri borçlarını ödemiş Türkiye" diye konuştu.

Türkiye'de geçmiş yıllarda sağlık alanında yaşanan sıkıntıları çeşitli örneklerle anlatan Yılmaz, "Cenab-ı Allah'a hamdolsun biz geldiğimizdeki sağlıkta memnuniyet yüzde 35 civarlarındaydı, şimdi sağlıkta memnuniyet yüzde 75'in üstünde" dedi.

Yılmaz, "Bazen derler ya 'liyakatsiz insanlarla çalışıyorsunuz' diye, eğer liyakatsiz insanlarla çalışmış olsaydık sağlıktaki memnuniyeti yüzde 30'lardan yüzde 80'lere çıkaramazdık. Sağlıkta büyük bir devrim gerçekleştirdik, bunu sizlerle yaptık. Eskiden hastaneye gitseniz sağlık hizmeti alır mıydınız, alamaz mıydınız belli değildi ama biz engelli olup da evinden hastaneye gidemeyecek durumda olan 400 binden fazla kardeşimize evinde tedavi imkanı sağladık. Eski Türkiye'de hastaneye gitseniz tedavi göremezdiniz, yeni Türkiye'de evinizde de olsanız yine sağlık hizmeti alırsınız. Eski ile yeni Türkiye arasındaki fark budur" ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1556 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri