Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakanın Türk bayrağı çaresizliği!

16.04.2013 01:29
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, 'Kürsüde ve oturduğumuz masada örtü olarak bayrak kullanılamaz' dedi.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı , çözüm süreci yle ilgili ziyaret ve toplantılarına Muğla'nın Yatağan ilçesinde devam etti.
Bakan Avcı, Yeniköy Elektrik Üretim A.Ş. Sinema Salonu'nda, AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, Yatağan Belediye Başkanı CHP 'li Hasan Haşmet Işık'la toplantı düzenledi.
 
Milli Eğitim Bakanı Avcı burada yaptığı konuşmada: 'Bu bayrağı bu millet sokakta bulmadı. Üstüne vazife olan olmayan herkesin bu konularda konuşmaması gerekir. Türk devlet geleneğine aykırı, milletin, devletin geleceğini sıkıntıya sokacak ve milletin kırmızı çizgilerini ihlal edecek hiçbir şey söz konusu değildir. Milli Eğitim Bakanı olarak bu sürecin önümüze açacağı imkanları çok net görüyorum. Sürecin kesintiye uğramaması için çok konuşulmaması, sulandırılmaması lazım.'
 
Çözüm sürecine ilişkin bazı eleştirilerin haksız yere yapıldığına vurgu yapan Bakan Avcı, 'Bakın arkadaşlar şu anda bu salonda da yanlış yapılan bir şey var. Kürsüde ve oturduğumuz masada örtü olarak bayrak kullanılamaz. Bayrak Yasasına göre Türk bayrağı bu şekilde kullanılamaz. Ama arkadaşlarımız iyi niyetli bir şekilde ve bu yasayı bilmeden bunu yapmışlar. Şimdi ben yasa gereği kürsüden ve masadan bayrakları kaldırtsam basın hemen manşet atar, 'Bakan bayrağı da kaldırttı' diye. Oysaki bu yasa bizden önce çıktı' şeklinde konuştu. 
Bu haber toplam 2106 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri