Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakanlar vatandaşlarla yemekte buluştu.

13.03.2013 00:00
İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt ve Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Stockholm’de vatandaşlarla bir araya gelerek yemek yedi.

Stockholm’de bir Türk girişimciye ait olan restoranda gerçekleşen yemeğe TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, MHP Antalya milletvekili Doç. Doktor Mehmet Günal, İsveç Yeşiller Partisi Milletvekili Mehmet Kaplan, Ak Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu,Avrupa Türk Demokratlar Birliği İsveç başkanı (UETD) Mustafa Tümtürk, Kulu Belediye başkanı Ahmet Yıldız ve Sivil Toplum Örgütü başkanları katıldı.

Konya’nın Kulu İlçesinden İsveç’e yerleşen 40 bin Kulu’lu bulunduğunu belirten Kulu belediye başkanı Ahmet Yıldız, 2015 yılında İsveç’e göçün 50. Yılı etkinlikleri çerçevesinde dış İşleri Carl Bildt’i Kulu’ya davet etti. Davete icabet edeceğini söyleyen İsveç Dış İşleri bakanı Carl Bildt, Stockholm’de Türk vatandaşları ile güzel bir akşam yemeği yediğini kaydederek, yemeği düzenleyen Kulu belediye başkanı Ahmet Yıldız’a teşekkür etti. Yemekte kısa bir konuşma yapan bakan Davutoğlu’da, İsveç ve Türkiye arasındaki artan dostluğa atıfta bulunarak, İsveç’te yaşayan Türk vatandaşlarının da bu dostluğa katkı sağladığını kaydetti.

İsveç’te yaşayan Türk toplumunun hak ettiği yere gelmesi için çalışmalar başlattıklarını belirten UETD başkanı Mustafa Tümtürk, İsveç’in Halk Eğitim Kurumu ile anlaşma yaptıklarını ve Türk vatandaşlarına meslek kursları vererek, daha güzel meslekler edinmelerini amaçladıklarını kaydetti.  

new_img_2986.jpg

 

img_2920.jpg

 

img_2951.jpg 

Bu haber toplam 2848 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri