Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakanlık'tan mucize ilaç uyarısı!

14.08.2012 17:50
Son yaşanan ilaca bağlık ölüm olayının ardından Sağlık Bakanlığı yetkilileri, yasak olmasına rağmen ilaçmış gibi sağlık beyanıyla satılan "mucize ürünler"e karşı uyardı.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Saim Kerman, Balıkesir'de bir kadının zayıflama hapı kullandıktan sonra hayatını kaybettiği iddiaları üzerine yürütülen çalışmalar ve bitkisel ürünlerle ilgili  açıklamalarda bulundu.

İçeriği tam olarak bilinmediği için internet üzerinden kesinlikle tıbbi ürün alınmaması uyarısında bulunan Kerman, şu bilgiyi aktardı:
 
''Tüm ince ayrıntılar ve detaylar düşünülerek bakanlığımızca hazırlanan Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği'ni vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak çerçevede uyguluyoruz. Ancak buna rağmen, bazı fırsatçıların Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan üretim yeri bildirimiyle ruhsat alıp bazı ürünleri piyasaya sürdüklerini biliyoruz. Denetimlerimizde 'besin desteği' ya da 'takviye edici gıda' adı altında izin alınan bu ürünlerin tedavi edici, mucize gibi tanıtılarak internet üzerinden piyasaya sürüldüğünü tespit etmiş durumdayız.''
 
A.A
Bu haber toplam 2790 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri