Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakar Mısınız Pompaladıkları Rezilliğe

19.06.2013 15:13
Kışkırtıp teşvik ettikleri Gezi eylemcilerine “bunu da yapın bunu da yapın” yayınları ile yol gösteren(!) malum medyanın son “ikon”u bakın ne:

Radikal adlı gazete, başından bu yana destek verdiği Gezi eylemcilerine adeta “soyunun” çağrısı yaptı.

Radikal’in yayınladığı sözde haberin altında Çağlayan Çevik imzası var.

Gezi eylemcilerine çırıl çıplak soyunarak destek veren bir provokatörün fotoğrafının kullanıldığı görselle sunulan sözde haberin başlığı “Gezi'de hakkı yenen 'çıplak adam' ” şeklinde.

Haberin spotu da şöyle: “Twitter'da 'Yenilmezler' başlığı altında Gezi eylemlerinin ikonları yapılmıştı ama önemli bir eksik vardı: Çıplak adam!”

Bir kişinin sokak ortasında çırıl çıplak durmasıyla ilgili en ufak bir eleştiriye yer verilmeyen haberde aksine eylemciler adeta “soyunmaya” davet ediliyor.

Bu rezil eylem “sıra dışı” olarak takdim edilirken, hak ettiği oranda gündeme gelmediği ve başka insanların soyunmadığından yakınılıyor.

Sözde haberde aynen şöyle deniliyor:

“'Gezi Parkı Direnişi', dün Twitter'da 'Yenilmezler' başlığı altında kendi ikonlarının listesini yapmıştı. Kırmızılı Kadın'la başlayıp çArşı ile devam eden liste, 'Çıplak Adam'la sonlanmıştı. Ancak birçokları diğer ikonlara aşina olsa da, 'Çıplak Adam' hak etmedi şekilde gözden kaçmıştı...
Aslına bakarsanız olayların başından beri bütün ezberleri altüst eden en sıradışı eylemi gerçekleştiren #duranadam'dan bile önce 'durmuştu' çıplak adam. Hem de tüm çıplaklığıyla, dimdik! Fakat 'çıplak eylem'i gerçekleştirdiği 15 Haziran günü, Gezi Parkı'na polis müdahalesinin ve direnişin en uzun ve hareketli geçtiği gündü. Yani Twitter üzerinden 'acil' bilgilerin daha çok paylaşıldığı sıcak saatlerin yaşandığı bir vakitte gerçekleşti bu eylem. Sosyal medyada görüntüsü paylaşılsa da, ne canlı yayında ekranlara yansıdı (ki zaten görsel medya şu haliyle yayınlamaktan hicab duyabilirdi!) ne üzerine çokça yorum yapıldı, ne de soyunup yanında durabilen başkası oldu!

Hakkında Twitter'da 'Polise karşı m.lafat kokteyli', 'İşte gerçek dik duruş' gibi şakalar yapılsa da, sosyal medyanın prime time'ına denk gelemediği için birçoklarının gözünden kaçtı. Ama 'çıplak adam' epeyce bir bölümü sosyal medya üzerinden tartışılan Gezi eylemlerinin 'ikonları' arasında sayılmayı hak etmişti!”

gezi1.jpg

Habervaktim.com

Bu haber toplam 3428 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri