Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Balbay ve Özkan'dan "Baskın" Çağrısı

30.07.2013 15:05
Hükümet karşıtı marjinal sol gruplar ile ulusalcı oluşumlar 5 Ağustos’ta Silivri’yi Gezi’ye dönüştürmeyi planlarken, Ergenekon’un tutuklu sanıkları Tuncay Özkan ile Mustafa Balbay’ın mektuplu çağrısı hayli dikkat çekti.

Çapulcu organizasyonda başı İşçi Partisi ve CHP ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Halk Evleri (HE), Sanatçılar Girişimi, Vardiya Bizde Platformu, Türkiye Genlik Birliği (TGB), Genç Türk gibi gruplar çekiyor.  

 

HÜKMÜMÜZÜ AÇIKLAYACAĞIZ / İSTANBUL’U ABLUKA ALTINA ALACAĞIZ

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan “Silivri hapishanesinin önünü, özgürlük alanı haline getireceğiz. 5 Ağustos'tan önce oraya gidip orada özgürlük şöleni yapacağız. Orayı da Gezi Parkı haline getireceğiz” derken, Maoist İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey “Millet hükmünü vermiştir. Millet hükmünü 5 Ağustos'ta açıklayacak. Silivri Ovası, Özgürlük Ovası olacak. Ağustos ayı başından itibaren Silivri Ovasında özgürlük nöbeti tutacağız” diyor.

 

TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz de "İstanbul'u abluka altına alacağız.Türkiye'nin dört bir yanından otobüsler kaldıracağız. Gençlik tüm coşkusu, heyecanı, kararlılığıyla 5 Ağustos'ta Silivri'de olacak” açıklaması yapmıştı.  

 

PROVOKATİF ÖNERİLER

Silivri’ye çok büyük bir kalabalıkla çıkarma yapmayı hedefleyen çapulcular, Fransız İhtilali’nin fitilini ateşleyen Bastille Hapishanesi olayı gibi mahkeme salonunu basarak tutukluları kaçırabilecekleri gibi uçuk fikirler bile ileri sürebiliyorlar.

BALBAY İLE ÖZKAN’IN MEKTUBU

Dışarıda bu gelişmeler yaşanırken, içeriden de dikkat çeken bir mektup geldi. Ergenekon’un tutuklu sanıkları Mustafa Balbay ile Tuncay Özkan, yazdıkları bir mektupla yandaşlarını 5 Ağustos’ta Silivri’ye çağırdı. Mektup şöyle: “Gelin Silivri’yi özgürlüğün, adaletin ve barışın bayram yerine çevirelim. Verecekleri kararla bayramımızı zehir etmeye hazırlananlara inat acımızı acımıza, umudumuzu umudumuza katıp, bu bir son olmayacak, mücadele yeni başlıyor diyelim. Gelin gelecek için son kez kucaklaşalım. Bu karanlığın yırtılacağına olan sarsılmaz inancımızla komşu komşu, sokak sokak, meydan meydan, kent kent çoğalalım…”

m2.jpg“31 MAYIS’TA YAKTIĞIMIZ ATEŞ…”

Sanıklar mektupta ayrıca, Gezi eylemlerine atıfta bulunarak “Ruhumuzla 31 Mayıs’ta yaktığımız ateş, özgürlüğün, adaletin ve barışın habercisidir” dedi.

 

Habervaktim.com

Bu haber toplam 4982 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri