Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Balbay'ın odasında dinleme cihazı sinyali tespit edildi

26.06.2015 19:06
Mustafa Balbay'ın odasında yapılan aramada, Atatürk fotoğrafının çerçevesinden 'böcek' diye bilinen dinleme cihazı sinyalleri tespit edildi.

Genel seçimin ardından yemin eden milletvekilleri, TBMM binasındaki odalarına yerleşmeye başladı. Ergenekon davası kapsamında 4 yıl 277 gün tutuklu kalan CHP İzmir MilletvekiliMustafa Balbay da '5060' numaralı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in eski odasına yerleşti.

BÖCEK SİNYALİ TESPİT EDİLDİ

Meclis'in güvenlikçileri odada, 'böcek' diye bilinen dinleme cihazı araması yaptı. Aramada üzerinde 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' yazılı Atatürk fotoğrafının çerçevesinden güçlü sinyal sesi geldi. Güvenlikçiler, daha ileri bir teknik cihazla inceleme yapılması, bunun için de Emniyet Müdürlüğü'nden yardım istenmesine karar verdi. Bunun üzerine tutanak hazırlandı. Fotoğraf ve çerçeve de yerinde bırakıldı. Mustafa Balbay, daha ayrıntılı inceleme yapılması için TBMM Başkanlığı'na dilekçe verdi.

"İNŞALLAH BİR GÜN SÖZÜMÜ DE DİNLERLER"

Odaya yerleşen Balbay, bu duruma şaşırmadığını belirterek, "Odamı, telefonlarımı dinlediklerini biliyordum. İnşallah bir gün sözümü de dinlerler" dedi.

Öte yandan aynı odayı daha önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in kullandığı da belirtilirken, 'varsa' dinleme cihazının önceden konulmuş olabileceğine de dikkat çekildi.

Bu haber toplam 1710 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri