Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Balyoz sanığı MHP'den aday

22.02.2011 12:24
Devlet Bahçeli, Balyoz tutuklusu Engin Alan'ı seçimlerde aday göstereceklerini açıkladı
 
 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,MHPsaflarına katıldıktan bir süre sonra Balyoz davası kapsamında tutuklananemekliKorgeneral Engin Alan'ı, haziran seçimlerinde milletvekilli adayı göstereceklerini açıkladı.

Terörle mücadelede üstün başarı sağlamış Alan'ın yıpratılmasına izin vermeyeceklerini belirten Bahçeli, 'Kendisi ve ailesi önce Cenab-ı Allah'a, sonra MHP'ye emanet' dedi.

Akşam gazetesinin haberine göre, Mersin'e giden Bahçeli, özetle şunları söyledi: "Engin Alan partimizin üyesi. Kendisi ve ailesi önce Cenab-ı Allah'a sonra MHP'ye emanet. Siyasi beraberliğimiz devam eder. Mahkeme sonuçlanıncaya kadar takipçisi olacağız. Her türlü sıkıntılarında, ihtiyaçlarında yanında olacağız.

TSK'nın bölücü terörle mücadelesinde üstün başarı sağlamış bir şahsiyeti fazla yıprattırmayız. Sosyal itibar yanında, sahiplenme ihtiyacı da olması lazım. Partiye davetimiz sırasında, onu aynı zamanda Meclis'te görmek istedik. Sıradan bir davet veya propaganda aracı olarak değil, TBMM'de MHP'yi birikimi ve tecrübesiyle temsil edebilecek bir kişi olarak algıladığımızdan bu davet yapıldı. Muhtemelen de seçimlere girmesi gerekir.

Tutuklandıktan sonra görüşmedim. Ailesini telefonla aradım. Geçmiş olsun temennilerimi ve yanlarında olacağımızı söyledim.
 

Bu haber toplam 2054 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri