Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Bana Borcu Vardı" Dedi, Cenazede Hakkını Helal Etmedi

05.12.2013 00:12
Aydın'da 56 yaşında yaşamını yitiren Ali Gürsoy'un cenazesine katılan şahıs, "Gürsoylar'ın bana borçları var. Hakkımı helal etmiyorum." diye bağırdı.

Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde, kanser tedavisi gördüğü devlet hastanesinde dün yaşamını yitiren Esnaf Kefalet Kooperatif ve Kasaplar- Lokantacılar Oda BaşkanıAli Gürsoy'un (56) cenaze törenine katılan emekli öğretmen İbrahim Atabey"Gürsoylar'ın bana 100 bin lira borçları var. Bu nedenle ben hakkımı helal etmiyorum" diye bağırdı. Atabey, cenaze törenine katılanlar tarafından camiden uzaklaştırıldı.

İMAMIN ELİNDEN MİKROFONU ALMAK İSTEDİ

Ali Gürsoy'un cenazesi bugün öğle namazından sonra Eğri Boyun Mezarlı'nda defnedilmemek üzere Koca Cami'ye getirildi. Camideki törene MHP AydınMilletvekili Ali UzunırmakNazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Belediye Başkanı MHP'liHaluk Alıcık, MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse ve çok sayıda Nazillili katıldı. İki çocuk babası Ali Gürsoy'un cenaze namazı için cemaatin saf tuttuğu sırada, emekli öğretmen İbrahim Atabey, imamın yanına gelerek elinden mikrofonu alıp konuşmak istedi.

"BANA BORCU VAR, HAKKIMI HELAL ETMİYORUM" DİYE BAĞIRDI

Ancak imamın mikrofonu vermediği Atabey, namaz için saf tutan cemaate dönerek, "Gürsoylar'ın bana 100 bin lira borçları var. Bu nedenle ben hakkımı helal etmiyorum" diye bağırdı.

"PARAMI ALDILAR EVİ VERMEDİLER"

Cenaze törenine katılanlar tarafından camiden uzaklaştırılan İbrahim Atabeygazetecilere şunları anlattı:

"2004 yılında emekli olduktan sonra 100 bin lira vererek, Avni Gürsoy'dan, Zafer Mahallesi'nde bir ev satın aldım. O zaman Ali Gürsoy ve kardeşi Avni Gürsoy beraber iş yapıyordu. 100 bin lirayı ödememe karşın ne evimi, ne de tapusunu teslim ettiler. Yıllardır mahkememiz devam ediyor. Ali Gürsoy'un ailesinin de bulunduğu camiye gelerek hakkımı helal etmediğimi söyledim."

haberler.com

Bu haber toplam 2262 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri