Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bana çakma aday yollama

15 Şubat 2009 / 17:08
DSP'li Sarıgül, seçim stardını verdi, tabana kuvvet dedi! Sarıgül'ün CHP liderine bir de önerisi var: Bana çakma aday gönderme!

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül seçim startını verdi. Gövde gösterisine dönüşen mitingde binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen "sevgi yürüyüşü"nde konuşan DSP'li Belediye Başkanı Sarıgül'ün hedefinde CHP ve Deniz Baykal vardı.

Genç-yaşlı, kadın-erkek binlerce kişi yağmur çamur demeden ellirinde döviz, boyunlarında sarı atkı ile Mustafa Sarıgül için Osmanbey'de bir araya geldiler.

CHP'den koparak, DSP'ye geçen Mustafa Sarıgül, seçim startını "sevgi yürüyüşü"yle verdi. Bütün siyasi yaşamında tüm yürüyüşlerini eşi Aylin Hanım'la yapan Sarıgül'ün yanında bu kez oğlu vardı.

Kalabalığı baba-oğul birlikte selamladılar, ancak selamlama taktiği "klasik Türk politikacılarından" çok farklıydı. Sarıgül, kalabalığı "Amerikanvari" George Bush ve Barack Obama gibi selamladı.

Mustafa Sarıgül'ün yürüyüşü tam bir gövde gösterisine dönüştü. Binler, onbinler onunla birlikte Şişli Meydanı'na kadar "tabana kuvvet" dedi.

Burada bir konuşma yapan Sarıgül'ün hedefinde Deniz Baykal ve CHP'nin dinsel açılımları vardı.

Sarıgül, "Ey Atatürk'ü istismar eden zalim ondan elini çek. Onu istismar etmiyormuş gibi bir de elini Kur'an-ı Kerim'e uzatıyorsun. Seçime 15 dakika kala mı aklın başına geldi?" diye sordu.

CHP'nin Şişli belediye başkan adayı Muharrem Sarıgül'ü de eleştiren Mustafa Sarıgül, "Siyasal bilgilerin ebedi muhalafet bölümünden mezun olan, diyorum ki bana çakmaları gönderme. İsim benzerliği kar etmez" dedi.

Sarıgül için Şişli Meydanı'na akan kalabalık izdihama neden oldu. Çok sayıda kişi ezilme tehlikesi geçirdi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1134 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri