Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bankalardan vatandaşa tuzak!

20.12.2012 11:38
Bankalar artık sinekten yağ çıkartmaya başladı. Vatandaştan 31 ayrı ücret alan bankalar, şimdi de hesabını kullanmayandan 'işlemsizlik' parası istiyor

Tüketiciyi Destekleme Derneği Başkan Vekili Orhan Durmuş, bankaların mudilerden aldığı paraların, Anayasa'nın 172'nci maddesine ve Tüketicinin Korunması Kanunu'nun 6'ncı maddesine aykırı olduğunu bildirdi. Mudilerin, kendi hesaplarına para yatırırken bile ücret ödemek zorunda kaldığını savunan Durmuş, işlem ücreti, komisyon, ekstre bedeli, üyelik bedeli, kredi kartı ücreti, hesap işletim ücreti gibi kesintilerin haksız uygulama olduğunu öne sürdü. Durmuş, hesabında para bulunmayandan bile işlemsizlik ücreti alındığını ileri sürerek, Durmuş, şunları söyledi:

HİZMET YOK AMA...

"Bir hesap açtırıp bir kez kullanmak zorunda kalmışsınız, sonra kullanmamışsınız. Bu durumda bile suçlu duruma düşüyorsunuz ve ortada bir para, aldığınız bir hizmet, bir tüketim yokken bile 'Neden tüketmedin?' der gibi sizden para alıyorlar."

ÜLKE HEDEFİ İÇİN RİSK ALMALILAR

Sanayi Bakanı Nihat Ergün, bankacılık sektörünün de ülkenin yapacağı atılımlara göre bir takım riskler üstlenmesi gerektiğini vurguladı. Ergün, "Sanayicinin yatırım için finansmana ulaşması gerek. Finans sektörü ile sanayi sektörünün senkronize olması lazım" dedi.

Bu haber toplam 22036 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri