Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bankalardan kredi kartını kullanmayana ceza!

09.01.2013 13:13
Bankalar vatandaşı nasıl soyacaklarını şaşırdı. Bu seferki soygun yolu ise kart sahiplerini çıldırtacak cinsten...
Bankalar vatandaşı soymak için yeni bir yol daha geliştirdi. Yıllardır kart kullanım bedeli altında vatandaşı soyan bankalar bu kez de 'kart kullanmama bedeli' adı altında vatandaşı soyuyor.
 
Kredi kartı almaya karar verirken çok da dikkat etmediğimiz harcama dışı kesintiler, kabarık ekstreler geldiği zaman gündeme geliyor. Birçok vatandaş, kredi kartını kullanmadığı halde kart aidatı dışında ödediği kesintilerden yakınıyor. Bunların başını, vatandaşın farkında bile olmadığı ‘işlemsizlik ücreti’ çekiyor. Kartınızı kullanmadığınız 3 aylık dönem içerisinde kesilen bu ücret yaklaşık olarak 8 TL civarında.
 
 
Yani kartınızla 3 ay boyunca hiçbir harcama yapmazsanız bankaya 8 TL ödeyeceksiniz. Siz kartınızı kullanmadığınız için borcum yok diye düşünürken o 8 liraya da faiz eklenecek. Bir süre sonra da yüklü bir borç ile karşı karşıaya kalacaksınız.
 
Bu durumdan kurtulmak için kartınızı iptal ettirmek mi istediniz? Bu kez de karşınıza banka bir çok şart koşuyor. Yani banka her şekilde soygunu gerçekleştirmiş oluyor... 
Bu haber toplam 11528 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri