Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BANKALARIN CUMA GÜNÜ VURGUNU

20.04.2013 02:50
Bankalar hafta sonu gelmeden borcunu ödemek isteyen müşterilerine oyun oynuyor..

Hafta sonu gelmeden kredi kartı borcunu ödemek, EFT, havale yapmak, fon almak ve başka bir bankaya para göndermek isteyen tüketicilerin Şikayetvar'a gönderdiği şikayetler bankaların 3 günlük uyanıklığını ortaya çıkardı.

3 GÜNLÜK HAKSIZ KAZANÇ

"Cuma günü internet bankacılığı yavaşlatılıyor" şeklinde gelen şikayetler ve özellikle de hafta sonları bankacılık sektörüne ait şikayetlerinin artması üzerine yapılan araştırma şaşırtıcı bir detayı ortaya çıkardı. Bankalar hafta sonları sistemlerini yavaşlatarak müşterilerinin paralarının bankalarından çıkışına izin vermeyerek kazanç sağlıyorlar.

İşte benzer sorunu yaşayan tüketicilerin şikayetleri:

"Cuma günü saat 4'den sonra bankaların internet şubeleri yavaşlatılıyor. EFT, havale yapılamıyor, fon alınamıyor, kredi kartı borcu ödenemiyor ve başka bir bankaya para gönderilemiyor. Yapılamayan ödemelere faiz işletiliyor. Yapılamayan işlemlerden dolayı paramız açıkta kalıyor ve cuma,cumartesi, pazar günü para bankada kalıyor. İşlem yapılması ve paranın diğer bir bankaya gitmesi engelleniyor. Para çıkışı engelleniyor. Banka vadesiz mevzuattan kazanç sağlıyor.

ESNAFA FAİZ ÖDETİLİYOR

"Banka hafta sonu gelmeden para yatırma fonksiyonunu kapatıyor. Gündüz parasını denkleştirip akşam borcunu ödemeye gelen esnaf parasını yatıramıyor ve faiz ödemek zorunda kalıyor. Banka bunu bilinçli olarak yapıyor."

"Cuma günü mesai saati boyunca bankanın internet şubesine girmeye çalıştım. Her ne hikmetse internet şubesi sayfasında 'şu an işlem yapamıyoruz' notunu okudum. Yapmam gereken EFT'leri yapamıyorum. Bankanın internet bankacılığı mağdur ediyor, 1 ay öncede aynı sorunla karşılaşmıştım."

TÜKETİCİ MAĞDUR

"Bankanın internet sitesi çökmüş durumda. Bırakın internet şubesini, sitenin ana sayfası bile açılmıyor. Bunun sebebi bankanın maaşları hesapta tutmak istemesinden başka bir şey değildir. Öyle ya 1 gün maaşları kendi kasasında tutsa bilmem kaç bin TL kar elde edecekler. Tabi hesap kesim günü geçmiş kredi kartını ödemek için internet başında saatlerce bekleyen müşteri onun umurunda değildir." 

Bu haber toplam 2550 defa okunmuştur
sistem yoğunluğu
kerim tekin
internet şubelerinin cuma günü öğleden sonra yavaşlamasının tek suçu müşterilerdir. siz işinizi son güne bırakırsanız. sistem bu aşırı yükü kaldıramaz.
21 Nisan 2013 Pazar 15:23
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri