Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Barajın arkasına saklanmadık, barajdan da korkmadık'

05.12.2014 00:53
Başbakan Davutoğlu, seçim barajı tartışmalarına ilişkin "Kendine güvenen bir parti olarak barajın arkasına da saklanmadık barajdan da korkmadık" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TGRT Haber'de gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

 

Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

 

Seçim barajı tartışmalarına ilişkin "Kendine güvenen bir parti olarak barajın arkasına da saklanmadık barajdan da korkmadık"

 

"Paralel yapı bir cemaat mi diye sorarsanız, cemaat değil"

 

"Milli Güvenlik Kurulu'nda hiçbir cemaat konuşulmamıştır, hiçbir cemaate karşı da tedbir düşünülmemiştir. Paralel bir yapı, paralel bir örgüt konuşulmuştur ve ona karşı tedbir düşünülmüştür çünkü biliyoruz ki onlar hedeflerine ulaşmış olsalardı Türkiye'de meşru siyaset yapma alanı kalmayacaktı"

 

"Çözüm süreci, herhangi bir süreç ancak kamu düzeni ve demokratik sistem içinde olur. Burada tabii yine bu tecrübe esnasında HDP'nin de üslubunun demokratik prensipler etrafında dönüşmesi, değişmekte olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla yeni bir ortam oluşuyor. Bu yeni ortamda tabii hedefimiz en kısa sürede nihai sonuca ulaşmak"

 

Çözüm sürecine ilişkin "Hız katma konusunda hiçbir tereddütümüz yok. İnşallah seçimden önce nihai noktaya doğru geliriz. Tabii inşallah hedefimiz bu. Mümkün olsa yarın. Bizim için bir şey yok. Ama önemli olan biz bunu dediğimizde bütün aktörlerin de aynı iradeyi gösterdiğinden emin olmalıyız. O açıdan bir zaman zikretmiyorum. Atılması gereken adım atılacağı zaman atılır"

 

"Üzerinde çalıştığımız, halkımızın refahını ve hayat standartını olumlu yönde etkileyecek birçok proje üzerinde çalışıyoruz. Bunları kademe kademe halkımızla paylaşacağız"

Bu haber toplam 1124 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri