Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Barça da pes etti!

10.12.2010 15:18
YILLIK 30 MİLYON AVRO! Katalan devi Barcelona da artık forma reklamı alan kulüpler içinde...
100 yılı aşkın tarihi boyunca forma reklamı almayarak kulüpler bazında kendine bambaşka bir yer elde eden ve formasında sadece UNICEF'in (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) logosunu bulunduran Barcelona da endüstriyel futbola teslim oldu
 
Katalan devinden öğle saatlerinden yapılan açıklamada 5 yıllığına forma reklamı konusunda sponsorluk anlaşması yapıldığı duyuruldu. Barcelona forma sponsorluğunu ise Qatar Foundation ile yaptı ve önümüzdeki yıldan itibaren Uzay Futbolu oynayan futbolcuların formalarında bu Katar Vakfı ibresi yer alacak.
 
Gelişmelerden bir diğeri ise takımın formasında bulunan UNICEF logosunun da yer almaya devam edecek olması.  Öte yandan anlaşma dahilindeki maddelerden biri de Barcelona'nın her yıl Avrupa'da veya Katar'da en az bir tane hazırlık maçı oynayacak olması. Bu hak da Qatar Foundation'a verildi.

Yıllık 30 milyon avroluk forma reklamı ile Barcelona bu alanda gelirler ele alındığında Real Madrid, Manchester United gibi dev rakiplerini de sollamış oldu ve en pahalı forma reklamını alan takım unvanına erişti.
 

sporx

Bu haber toplam 3864 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri